Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do zakupu gry Wiedźmin Stary Świat. Nie wiem pod którym kamieniem się uchowałem, ale całkowicie ominęła mnie zbiórka w której można było dostać grę w naprawdę korzystnej cenie. Niemniej jednak chciałem się spytać zainteresowanych tematem jaki zestaw na początek wybrać. Przyznaję, nie chce mi się wydawać tysiaka na preorder planszówki, tak więc myślałem nad zakupem zestawu: Podstawka (nie-deluxe), monety, kości i Skellige. Orientujecie się, czy pozostałe dodatki robią dobrą robotę i warto się nimi zainteresować?

#gryplanszowe #grybezpradu #wiedzmin #wiedzminstaryswiat
Pobierz SamChilders - Przymierzam się do zakupu gry Wiedźmin Stary Świat. Nie wiem pod którym...
źródło: comment_1662281076TeU3yhetHYNDqtRiNYdkqu.jpg
  • 15
@boguslaw-de-cubalibre: Nie widzę powodów aby podchodzić do tego w taki sposób, żeby patrzeć na nazwisko. Kawpiński też zrobił fenomenalnego Nemesis i średnie Origins.

Sami tytani zbierają całkiem dobre opinie.

@SamChilders Jak mniemam oglądałeś gameplay, czytałeś instrukcję. Jeżeli nie to sobie sprawdź, bo jak grałeś już trochę w planszówki to już coś będziesz wiedział. Jutuberzy mówili, że problemem jest fakt powtarzania się zadań, że potwory są praktycznie te same. Temu GoB zaradził
@lizakoo: @Netrunner_: przede wszystkim mówiłem o Wookim i jego "umiejętnościom oraz talentom" w projektowaniu gier. Valhalla jest 5/10, Tytani to Risk na sterydach i może 6/10.

A co do Kwapińskiego, to on cierpi na "dodawanie mechanik do gry, które niczego nie dają, ale są". W Lords of Hellas (całkiem spoko gra) jest mechanika nagród (tych co się rozkłada "u góry" planszy), które jakby wywalić nie zmieniłyby rozgrywki. Albo zadanie w
@boguslaw-de-cubalibre: Netrunner rzucał ocenami na podstawie tego co jest na BGG.

Wszystkie oceny są subiektywne, ale czytając "gniot" mam na myśli grę zepsutą u podstaw, a nie coś co mi nie pasuje. Jak w przypadku nemesis, gdzie uważasz, że cele nie są zbalansowane. Znajomi się zagrywają w tytanów i mówią, że dla nich to idealne połączenie area control, która nie jest przesadnie ciężka.

No, ale nie o tym mowa. Aktualnie możemy
@Netrunner_: CO? XD W którym momencie zabroniłem Ci cokolwiek? To Ty się czepiłem mnie o mojej oceny Wookiego, a nie ja Ciebie. Wooki to Ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

@lizakoo: dla mnie "gniot" to gra, na którą szkoda mi czasu. Gier na BGG ocenionych na 7-8 jest na setki jak nie tysiące. Poza tym, bardzo wielu użytkowników ocenia gry na 10 bo ładnie wyglądają nigdy w
@boguslaw-de-cubalibre: Jasne. Sam kupiłem Szczęki Lwa na fali popularności. Nie jest to zły tytuł, ale kompletnie do mnie nie trafia, parę scenariuszy do końca kampanii i się tego pozbywam. Z tym, że widzę fajność i dobry design tytułu, po prostu mi nie siedzi to co mi podano.

Przyjęło się, że skala 1-5 to gniot, a powyżej już coś co możnaby zagrać. Według mnie to głupie, bo wtedy zamiast 1-10 skala robi
@boguslaw-de-cubalibre: nie. Na ten moment ma być w grudniu wg tego co mi Rebel powiedział na pyrkonie i GoOnBoard w aktualizacji.

Z tego co widziałem to jestem zadowolony z tego jak to wygląda, ale nie chcę wydawać osądów przed testem. Na planszówkach w spodku będzie możliwość ogrania dla chętnych, więc mam nadzieje się załapać.