Wpis z mikrobloga

Wchodzę na youtubie w komentarze pod jednym filmikiem o wydźwięku proukraińskim, a tam każdy jeden komentarz na topie (serio podchodzi pod 100%) jest albo o Wołyniu albo o balujących w Polsce Ukraińcach albo jakieś ksenofobiczne wysrywy. Tymczasem według sondaży niechęć do Ukraińców deklaruje co najwyżej 5-6% Polaków. Dlaczego więc w Internecie taką nadreprezentacją cieszą się treści antyukraińskie, prorosyjskie czy antysystemowe (czyli w dużej mierze również sprzyjające Rosji, jak na przykład popularna u szurów krytyka globalizmu)?

#rosja #ukraina #wojna
azen2 - Wchodzę na youtubie w komentarze pod jednym filmikiem o wydźwięku proukraińsk...

źródło: comment_1662278908qZwyL2ZGuKYe7N5Az0yINM.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@azen2: To mniej więcej tak, jakby z Internetu brać sondaże wyborcze — Konfederacja by miała konstytucyjną większość, a PiS nawet do Sejmu by się nie dostał.
  • Odpowiedz
Dlaczego więc w Internecie taką nadreprezentacją cieszą się treści antyukraińskie, prorosyjskie czy antysystemowe (czyli w dużej mierze również sprzyjające Rosji, jak na przykład popularna u szurów krytyka globalizmu)?


@azen2: bo tylko w necie mogą tak pieprzyć, a w realnym świecie pewnie im samym byłoby wstyd, no i dostaliby opr od innych. W robocie jeden as tak pierdzielił za Rosją, prowokował kłótnie, więc szefu wziął go na dywanik i zjechał. Ale
  • Odpowiedz
Dlaczego więc w Internecie taką nadreprezentacją cieszą się treści antyukraińskie, prorosyjskie czy antysystemowe (czyli w dużej mierze również sprzyjające Rosji, jak na przykład popularna u szurów krytyka globalizmu)?


@azen2: Z prostego powodu: Pekin i Moskwa inwestują w to ciężkie pieniądze, większość z tych komentarzy pochodzi z farm trolli, ale jest też dużo zwykłych ludzi zindoktrynowanych przez użytecznych idiotów Kremla. To jest stara sowiecka metoda:

https://www.wykop.pl/link/4531141/hipisi-leonida-brezniewa/

Zachód musi w końcu wypracować
  • Odpowiedz
@azen2: Znam jedną taką osobę co ma podobne poglądy:

- madka niepracująca w Irlandii, z nadmiarem wolnego czasu bo chłop pracuje, antyszczepionowość, plandemiczne bzdury, popieranie Kai Godek, Grzegorza Brauna i Sochy, uważanie się ta turbopatriotę etc.
  • Odpowiedz
@azen2 zawsze jest tak, że najgłośniej krzyczą tych, których jest najmniej. Dodatkowo potrafią się dobrze zmobilizować w internecie i plusować sobie wzajemnie wpisy.
  • Odpowiedz
@Karl_Tofel: chyba nie gadasz z ludzmi w realu, jest masa ludzi, ktorzy gadaja takie cos i to nie stare dziady a mlodzi ludzie, ja bym powiedzial, ze 60% ludzi ma to gdzies i wgl o tym nie gada, pozostale 20 jest mocno za i 20 mocno przeciw
  • Odpowiedz
Ile można w zimnym siedzieć i być dyskryminowanym na rzecz obcych ludzi we własnym kraju poczekaj do zimy to się nastroje antyukraińskie rozpanoszą w całym społeczeństwie. Podobnie było z covidem. Myśleli że na kilka tygodni czy miesięcy miliony mord do wykarmienia biorą a to już zostanie z nami na lata jak nie na zawsze xD
W rekrutacjach do szkół i na uczelnie zniknęła merytokracja i są parytety dla ukraińców, w akademikach zawsze
  • Odpowiedz
Ile można w zimnym siedzieć


@frutson: No ile w zimnym przesiedziałeś do tej pory?

Myśleli że na kilka tygodni czy miesięcy miliony mord do wykarmienia biorą a to już zostanie z nami na lata jak nie na zawsze


No i ekstra, ja jestem zwolennikiem Polski wielonarodowej
  • Odpowiedz
@azen2: bo normalni ludzie po 5 minutach pod takim filmikiem stwierdzają, zgodnie z prawdą, że mają w życiu ważniejsze rzeczy niż napierniczanie z trollami
Co jest błędem bo potem ludzie niezdecydowani zaczynają uważać że ktoś kontroluje/cenzuruje media no bo w necie piszą inaczej.

Ja w ramach pracy społecznej klucze się z nimi i wszystkich namawiam. Niestety trzeba
  • Odpowiedz
@azen2: To prostsze niż sie wydaje - w komentarzach na yt są wyłącznie idioci, którzy nie maja dosłownie nic innego do roboty niż pluć na wszystko i wszystkich, ich celem życiowym jest #!$%@? siebie i każdego kogo się da ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@HRM85: masz może więcej informacji na ten temat? Mam na myśli o rozpowszechnianiu dezinformacji w internecie, sposób jej działania itd. W sumie temat bardzo ciekawy a chętnie bym poczytał. Napisz do mnie na PW jak możesz.
  • Odpowiedz
  • 1
@azen2 dlatego też korporacje powinny dostawać takie kary za olewanie farm trolli i botów aż to ogarną albo niech zdychają i ich miejsce zajmie ktoś kto to ogarnie
  • Odpowiedz
@azen2: dokładnie obejrzyj film "Akwarium" i "jak na paść państwo" fajnie poza uje me tal ość i sposób prowadzenia zimnej wojny przez szpiegow. Dzisiaj masz to samo, tylko z internetem i mniejszym patrzeniem na ręce.
  • Odpowiedz