Wpis z mikrobloga

Niedofinansowana publiczna służba zdrowia: słabo działa.

Kuce: szur szur, należy sprywatyzować!!! Zobaczcie jak świetnie działa prywatna służba zdrowia w Lux Medzie polegająca na wypisywaniu recept na kaszelek i ból gardełka...

Tymczasem prywatna służba zdrowia w USA:

- ludzie umierają na ulicy i w poczekalniach,
- wolą wzywać ubera zamiast karetki,
- prywatne ubezpieczalnie wywindowały ceny usług i leków do takich poziomów, że np. cena insuliny wynosi kilkaset dolarów,
- poważna choroba często kończy się bankructwem, rozpadem rodziny i bezdomnością chorego.

Kuce: ugabuga, to nie jest prawdziwy kapitalizm! W naszym magicznym kapitalizmie by tak nie było, pokładam pełną wiarę w krula i jego nieocenione doświadczenie w sprawowaniu władzy w postaci przeżycia 70 lat ze spadku po mamusi i przegrywania praktycznie wszystkich wyborów...

#sluzbazdrowia #koronawirus #bekazprawakow #bekazkorwina #konfederacja #zdrowie #antykapitalizm
throwaway2137 - Niedofinansowana publiczna służba zdrowia: słabo działa.

Kuce: szu...

źródło: comment_1662276439zrBiaBhHeHdNH5jn7NhCHh.jpg

Pobierz
  • 85
@Frasad:

dajta piniondze na zrzutkę bo państwo polskie nie refunduje leku na Amelkę, Stasia, Basię czy Zdzisława.


Nie chcę nic mówić, ale w większości przypadków (na oko dobre 90%) ten brak refundacji to tak naprawdę brak finansowania przez NFZ eksperymentalnych terapii, które nie dają żadnych szans przeżycia. Większość tych zrzutek to gruba kasa dla doktora Schlomo Oetkera z USA na jego nowe Porsche, bo jeszcze nie znalazłem zrzutki, gdzie taka terapia
nie jakiegoś "lewactwa".


@UniversalHater: Teza postawiona przez OPa jest taka, ze prywatna służna zdrowia nie działa. Moja teza jest taka, że działa, o ile nie jest powstrzymywana przez państwo.

Oczywiście sam jestem ciekaw jak to by działało - jak za leczenie mógłby się wziąc każdy - szaman, czy ktokolwiek.
Prawdziwy lekarz wydaje się konieczny jedynie w poważnych sprawach - np. chirurdzy.

Większość dolegliwości leczy się poprzez podawanie jakichś leków i leżenie
@throwaway2137: człowieku w Polsce jest tak wspaniale, że aktualnie place dwukrotnie, a czasem trzykrotnie. Pierwszy raz składkę zdrowotną, skorzystałem w ostatnich latach kilkukrotnie jak było emergency, druga to składka na prywatne ubezpieczenie - mam z pracy, nawet tam jest problem dostać się do dobrego specjalisty - trzeba czekać miesiąc, no i z trzeci raz idąc prywatnie - w czasie covidu mocno chorowałem, to dwaj pierwsi ubezpieczyciele nie udzielili mi pomocy. Tak