Wpis z mikrobloga

Czy znacie osoby, ktore nie programowaly przed tym umownym 20 rokiem zycia, a mimo to osiagnely "znaczacy sukces" w IT?

Przez znaczacy sukces rozumiem:
- stworzyly wlasny produkt/firme, ktory odniosl sukces komercyjny,
- dostaly sie na FAANG/innej "prestizowej" firmy na wysokie stanowisko,
- dostaly jakis bardzo lukratywny kontakt (powiedzmy 1mln zl rocznie pracujac z PL)/generalnie stali sie self-made milionerami dzieki hajsowi z IT

Mam wrazenie, ze wszystkie te skrajne przypadki to sa ludzie zajarani tematem od dzieciaka. Ilekroc nie czytam historii o self-made milionerach w IT, czy nawet historii typu "200k$ rocznie w wieku 22 lat", to to sa ludzie zyjacy z kodem wrecz od kolyski.

Nie oszukujmy sie, zarobki rzedu tych 30k nie sa ciezkie do osiagniecia w perspektywie 10 lat expa, a 15k obecnie moga zarobic nawet przecietniacy z 3 lata expa jesli znaja dobrze angielski i pojda na B2B - jest to sukces w skali polskiego spoleczenstwa, ale nie IT stricte.

#programista15k #pracait #programowanie #informatyka #rozwojosobisty
  • 21
  • Odpowiedz
  • 0
@ElMatadore "skromnie" mówiąc ja się poniekąd wpisuję w ten schemat, bo zaczynałem praktycznie programować od zera na studiach (nie miałem żadnego backgroundu w IT) i teraz obecnie siedzę w firmie produktowej zajmującej się cyberbezpieczeństwem (ma swoją markę na rynku) i staram się piąć jakoś po szczeblach kariery (obecnie senior dev) ( ͡º ͜ʖ͡º) Niemniej trochę czasu mi zajęło, ale po 6-7 latach pracy zacząłem zauważać ten boost.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@yggdrasil: dokładnie
@ElMatadore: to nie jest sprawa czy ktoś wcześniej programował czy nie tylko czy jest debilem czy inteligentnym człowiekiem który potrafi analizować, wyciągać wnioski i kojarzyć fakty . Jak jesteś ogarnięty to bez problemu
  • Odpowiedz
@ElMatadore: Znam ludzi którzy mieli farta i poszli do startupa który się sprzedał i ich opcje były wyceniane potem na ~2-5 mln zł

Niektórzy programować zaczęli dopiero na studiach, inni to tylko BI robili czy inne takie rzeczy.

Ale to i tak wyjątki, a temat z dupy. Robercik Gryn to z tego co kojarze to nawet kodzić nie potrafi, ale za to miał świetną smykałkę do tego jak prace kuców przekuć
  • Odpowiedz
ktory odniosl sukces komercyjny


@ElMatadore: zdefinipowałeś co wg Ciebie znaczy sukces, ale nie zdefiniowałeś co znaczy programować. Czy kodowanie to też programowanie? Jak piszę skrypt? Abu jak przepisuję kod? Hello world to tez programowanie?
  • Odpowiedz
@a5f5c1: angielski na poziomie native, potem poznac i zaprzyjaznic sie z odpowiednimi ludzmi, poza oczywistym czyli posiadac umiejetnosci ktore przynosza klientowi odpowiednie zyski/oszczednosci – ja wymyslam sposob na usprawnienie procesow biznesowych + potrafie znalezc najprostrze/najlepsze rozwiazanie ktore programuje juz ktos madrzejszy w tej kwesti
  • Odpowiedz
@ElMatadore: nie znam takiej osoby ale szansa na poznanie nawet siedzac w branzy to jak trafienie w totka, taki suckes to raczje odnosza osoby co od malego dzieccka programuja. to jak jak z pilkarzami jak zaczynasz majac 20lat to kariery jak mesi nie odniesiesz
  • Odpowiedz
Jeszcze takiego sukcesu nie osiągnąłem ale wczoraj powiedziałem sobie, że chcę być milionerem więc nim będę. Dam znać jak już do tego dojdę.
  • Odpowiedz