Wpis z mikrobloga

Ile aktualnie można zarabiać na kopaniu, mając na inwestycje ze 40k?

W tej cenie co by sie najabrdziej opłacalo pod wzgledem wydajności kart i poboru energii?

Prąd mam z PGE, ale nie wiem ile za 1kwh. Zgaduje że wszedzie jest podobnie

#mining #kryptowaluty
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@essos: Bez dedykowanych Assicow zawsze lepiej sie wychodziło kupujac BTC i hodlujac niz wrzucając ten hajs w koparki. No i ryzyko wieksze. Załóżmy ze koparka ci sie zwroci w 8 miesiecy ale w 6 juz ci sie spalila albo dane krypto ma nagle hype wszyscy rzucają sie na kopanie i zarabiasz 50% tego co wczesniej
@essos: wstrzymaj się z miesiąc. 15 września eth przestanie być kopalne i dużo się wtedy okaże czy będzie się zwijać interes czy będzie się opłacać. W tym momencie już nawet opłacalność kopania spadła w porównaniu z tym co było dawniej
Cała koparka miałaby sie spalić?


@essos: Porozmawiaj z ludzmi z branży bo widzę że nie wiesz za co sie bierzesz. Bez kogoś kto ci podkręci soft samych kart czy dedyka to będziesz od razu w tyle za resztą. Do tego chłodzenie itd

Oczywiście ze koparki sie palą. W sensie GPU, szyna albo kondensatory wywalają. Sprzęt będzie chodzić z maksymalnym obciażeniem 24h 7 dni w tygodniu. Czego oczekujesz? Gwarancji na okres zwrotu
Pobór prądu podczas kopania jest zwykle w kartach jeszcze wyższy niż podczas gry.


@DonMirabello: widać że nie masz pojęcia o tym co piszesz :) Podczas ustawiania kart ustawia się maksymalny pobór mocy. Przykładowo 3070 TI pracują na max 175-180W gdzie w trakcie normalnego grania to jest nawet 250
Sprzęt będzie chodzić z maksymalnym obciażeniem 24h 7 dni w tygodniu. Czego oczekujesz? Gwarancji na okres zwrotu inwestycji. Nie ma tak kolorowo . Zwykłe karty do komputerów nie są projektowane pod typowo serwerową pracę (ciągłą), a do tego jeszcze pod pełnym obciążeniem .


@DonMirabello: bez przesady moim zdaniem tworzysz trochę czarnowidztwo. Jechałem przez całe lato na 90-100% obrotach wentylatora na 16 kartach (bez klimy w mieszkaniu) i padł wentylator tylko w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rtp_diov: Zajmowalem sie Consultingiem a wspolnik prowadzil kopalnie w Mongolii wewnętrznej jak i na Ukrainie. Napatrzylem sie od kuchni. Na awanturach z celnikami przy imporcie koparek zeby zjadlem. Mialem nawet czlowieka ktory bezposrednio mi je zalatwial od podwykonawców z chin z pominieciem samego antiminera. Niedawno jakis czas temu tu wrzucalem rozmowe z przedstawicielem MEA przy ich ministerstwie. Wynegocjowal nam wtedy 0.05$ za kwh w godzinach nocnych.

Majac taki zespół i pomoc