Wpis z mikrobloga

#programista15k #programowanie
W skrócie, mam dobrą pracę jednak niedługo siądzie mi zdrowie. Dodatkowo nie podoba mi się jej tryb (delegacje, ciągle inny team, praca z burakami, alkoholikam, izolacja od domu, ciężkie warunki i ogólny #!$%@? po 12h dziennie 7dni w tygodniu na wyjeździe w nieludzkich temperaturach)
Umowa o pracę jest, niezły socjal. Zarobki ? Na rękę gdy nie pracuje 5k, gdy pracuje wraz z dodatkami póki co najwięcej 25k netl pln.

Chcę się przebranżowić. Pomijając kwestie doświadczenie, jaki język programowania, stanowisko jest najbardziej przyszłościowe żeby w ciągu roku (mam wolne jakieś 100-150 dni w roku, mogę je wykorzystać na naukę) dostać się gdzieś za juniora i gdyby pykło po jakimś okresie czasu (np. 3 lata) dobrze się sprzedać i móc wyciągać te 15k+ netto?
Dużo into linux, miałem styczność z paroma językami programowania LATA temu. Jestę inżynierem. Kwestię tego czy to uciągnę, zostawmy na bok. Czysto hipotecznie.

Proszę o pomocne wypowiedzi. Nie chcę zostać z ręką w nocniku a długo nie będę mógł pracować w tej branży (max 2 lata, siadają stawy).
  • 19
  • Odpowiedz
@Socah: taktyczna kropka. Sam coś o tym myślę, ale nie wiadomo od czego zacząć. Może i 15k nie, ale mniej by też wystarczylo.

To niezła umowa o pracę jeśli takie kwoty wyciągasz, chyba, że najniższa i reszta pod stołem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Frontend jest łatwy do nauczenia i można szybko dość sporo zarobić. Ja robie mobilki i tu masz studnie bez dna. Teraz dobry mid ios może wyciągnąć 25k netto na b2b bez problemu, android zwykle troszkę mniej a stawki ciagle rosną. Minus mobilki taki ze ostatnio dużo się działo i miałbyś więcej do nauki bo trzeba tez znac starszy stack. Ostatnio rekrutowalem ludzi z rocznym doświadczeniem i #!$%@? umieli a chcieli 10-14k na
  • Odpowiedz
mam dobrą pracę

delegacje, ciągle inny team, praca z burakami, alkoholikam, izolacja od domu, ciężkie warunki i ogólny #!$%@? po 12h dziennie 7dni w tygodniu na wyjeździe w nieludzkich temperaturach


@Socah mamy inne definicje słowa dobry xD
  • Odpowiedz
@Socah: jak najbardziej do zrobienia. Jak mieszkasz w dużym mieście to często duże korpo mają swoje starter kity które ułatwiają start, bo uczą Cię tam dobrych praktyk, technologii i gwarantują (jak nie jesteś dzbanem) robotę na start a pensja to od 6-8k brutto. Jak umiesz się zakręcić i nie straszne Ci rozmowy to po roku spokojnie 10k, po 2 14k na b2b po 3-4 15-20 k do ogarnięcia.

W it najgorzej
  • Odpowiedz
@Socah: Jak ma to być przyszłościowe, to celuj niskopoziomowo w systemy wbudowane (C++, system design etc). To zawsze będzie potrzebne i stawki są bardzo dobre, a stos technologiczny nie zmienia się co 2 tygodnie ;)
  • Odpowiedz
Dużo into linux, miałem styczność z paroma językami programowania LATA temu. Jestę inżynierem.


@Socah: to o co Ty pytasz skoro na jakieś helpdeski to cię wezmą od ręki a potem możesz się rozwijać już wewnątrz patrząc na to czego potrzeba. Zwłaszcza, że sam chcesz wskoczyć na juniora, a nie od razu na 15k
  • Odpowiedz