Wpis z mikrobloga

W moich czasach licealnych piątki wyglądały następująco: po obiedzie od razu odrabiałem lekcje, następne rytualne słuchanie muzyki z kaset, lub nagrywanie na czystą kasetę polskich piosenek punkowych puszczanych w audycji Radioaktywny Blok na Radiu Afera. Po obejrzeniu z rodzicami Faktów lub Wiadomości szedłem się wykąpać i zasiadałem do jakiegoś filmu akcji z lat 90. emitowanego na TVN ("Superkino"), bądź grałem na PlayStation. Czyli jak nie trudno się domyśleć było to klasyczne piwniczanie i to bez Wykopu (portal ze śmiesznymi papieżami wystartował dopiero w 2005, a ja liceum skończyłem w 2004), a właściwie to nawet bez internetu w ogóle, bo w tamtych czasach jeszcze nie korzystałem z cyfrowych dobrodziejstw. Nigdy nie miałem dziewczyny, nikt mnie nie zapraszał na jakaś bibkę, sam również się nie wpraszałem, a więc słuchanie muzyki, i granie na konsoli było jedyną rozywka jaką maiłem. Już kiedyś wspominałem jak, to mama kupiła mi kasetę Blink 182, lub jak poszedłem kupić album Linkin Park, to teraz Moi mili puszcze Wam inną kapelę jaką wówczas słuchałem, a mianowicie Limp Bizkit. Zespół ten osiągnął sukces komercyjny dzięki płytom Significant Other (1999) i Chocolate Starfish and the Hot Dog Flavored Water (2000), jednakże sukces ten zrodził się w cieniu kontrowersji jakim były występy występami na festiwalach Woodstock '99 (zamieszki i akty wandalizmu, choć cały ten festiwal można nazwać jedną wielką katastrofą) i 2001 Big Day Out (śmierć Jessici Michalik, Australijki polskiego pochodzenia w mosh picie). Od czasu do czasu lubię zerknąć jak dzisiaj wyglądają niektórzy wykonawcy z tych kapel, które słuchałem, jak zmienili się przez te wszystkie lata (kiedy zobaczyłem jak teraz wygląda wokalista Fred Durst, to o mało nie spadłem z krzesła XD). Przynajmniej teraz możecie wiedzieć jak piwniczyło się niktórym w czasach przedwykpowych.
Limp Bizkit - My Generation

Gdybyśmy tylko mogli latać

Styl Limp Bizkit

John Otto, zabierz ich na Mathews Bridge [1]

Czy możesz to poczuć?

Moje po-po-pokolenie [2]


Wstawaj!

Moje po-po-pokolenie

Jesteś gotowy?


Czy wiesz gdzie jesteś? [3]

Witaj w dżungli punku, rozejrzyj się wokół [3]

Limp Bizkit rozpirdalają twoje miasto

Ściągnęliśmy Shockwave'a [4]

Aby wszystkie laski w jaskini nabrały rytmu

I może jesteś tym,

Który latał nad kukułczym gniazdem

Ale zgadnij kto jest następny?

Pokolenie X, Dziwne Pokolenie [6]

Słońce nigdy nie przedostaje się przez nasze okna


Więc śmiało, idź pirdolić te głupoty, głupoty o mnie

No śmiało, idź pirdolić te głupoty o moim pokoleniu


Bo my, mamy na to wyjbane, no i

Będziemy mieć na to wyjbane, dopóki ty

Nie przestaniesz mieć wyjbane na mnie i moje pokolenie


Hej dzieciaku, posłuchaj mojej rady

Nie chcesz wdepnąć w wielką kupę gwna

Kapitan jest pijany, twój świat to Titanic

Unosząc się na funku, więc włącz swój rytm

A może jestem lekko pojbany

Życie jest lekko pojbane

Pokolenie X, Dziwne Pokolenie

Słońce nigdy nie przedostaje się przez nasze okna


Więc śmiało, idź pirdolić te głupoty, głupoty o mnie

No śmiało, idź pirdolić te głupoty o moim pokoleniu


Bo my, mamy na to wyjbane, no i

Będziemy mieć na to wyjbane, dopóki ty

Nie przestaniesz mieć wyjbane na mnie i moje pokolenie


Bo my, mamy na to wyjbane, no i

Będziemy mieć na to wyjbane, dopóki ty

Nie przestaniesz mieć wyjbane na mnie i moje pokolenie


Kto ponosi winę? [7]

Ty ponosisz winę,

I ja ponoszę winę.

Kto ponosi winę?

Ty ponosisz winę,

I ja ponoszę winę.

Ale czy myślisz, że możemy latać?

Czy myślisz że możemy latać?

Czy ty... myślisz że potrafimy latać?

Bo ja tak

Ja tak

Latam!

DJ Lethal... Podkręć to!

Ooo tak, dajesz!


Więc śmiało, idź pirdolić te głupoty, głupoty o mnie

No śmiało, idź pirdolić te głupoty o moim pokoleniu


Bo my, mamy na to wyjbane, no i

Będziemy mieć na to wyjbane, dopóki ty

Nie przestaniesz mieć wyjbane na mnie i moje pokolenie


Bo my, mamy na to wyjbane, no i

Będziemy mieć na to wyjbane, dopóki ty

Nie przestaniesz mieć wyjbane na mnie i moje pokolenie

Właśnie tak!


[1] John Otto jest perkusistą Limp Bizkit i został poproszony o zabranie słuchacza na Matthews Bridge w Jacksonville (Florida), gdzie niezliczona ilość ludzi popełniła samobójstwo skacząc z mostu.

[2] Nawiązanie do piosenki "My Generation" angielskiego zespołu The Who.

[3] Nawiązanie do piosenki "Welcome To The Jungle" amerykańskiego zespołu Guns N' Roses, a także aluzja do piosenki Limp Bizkit - "Take A Look Around".

[4] dawna nazwa dla Adobe Flash Player, nieistniejąca już multimedialnej wtyczki do przeglądarek internetowych i jednocześnie odtwarzacza animacji rozwijanych i dystrybuowanych przez firmę Adobe Inc. Flash Player był wirtualną maszyną, która uruchamiała pliki SWF tworzone za pomocą narzędzi projektowych Adobe oraz wielu innych programów firm trzecich.

[5] "Lot nad kukułczym gniazdem", powieść Kena Keseya z 1962 roku mówiąca o zniewoleniu oraz tęsknocie za wolnością.

[6] Pokolenie X pokolenie urodzone między około 1966 a 1980 rokiem, zaś Generation Stange to parodia "Move Over", znanej także jako "Generation Next", brytyjskiego girlsbandu Spice Girls.

[7] Fragment odnosi się do na medialnej nagonki na Limp Bizkit za zamieszki i akty wandalizmu podczas wykonywania piosenki "Break Stuff" na festiwalu Woodstock '99 (sobota, 24 lipca).

#przegryw #piwniczenie #wspomnieniazdupy #przegrywpo30tce
CulturalEnrichmentIsNotNice - W moich czasach licealnych piątki wyglądały następująco...
  • 11
@CulturalEnrichmentIsNotNice: Kiedy na początku tego wieku zacząłem interesować się hip-hopem, bardzo lubiłem ich kawałek "N 2 Gether Now", nagrany we współpracy z Method Manem (chyba pochodzi właśnie z albumu "Significant Other"). Natomiast jeśli chodzi o członków zespołu, to bardziej od Freda Dursta zapadł mi w pamięć Wes Borland i jego stylówki na scenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)