Wpis z mikrobloga

Wolelibyście pójść na 3 miesieczny staż, zdalnie w branży marketingu internetowego za 2200 netto, czy do wojska?

Potencjalne wg. mnie minusy opcji "staż", ktore widze:
- moze nic mi z tego stazu i kolejna niepotrzebna strata czasu
- jestem tylko po 2 miesiecznym intensywnym kursie, wiec niewiele wiem i nie wiem nawet czy chce to robic
- jestem po studiach graficznych i szkoda mi sie od tego odcinać, tym bardziej ze to nie bylo samo studiowanie dla studiowania, tylko duzo siedziałem w wolnym czasie, a i tak wszystko na marne.

Potencjalne plusy:
- Moze udaloby mi sie znalezc jakas w maire dobrze płatną robote po stazu (ale wątpie)
- praca zdalna, wiec wygodnie i przynajmniej teoretycznie moge pracowac gdzie chce (ale to tylko jesli po stazu bym cos znalazl sensownego, bo za 2200, to nie da rady, zreszta nawet pewnie niczego nie da sie wynajjąć tylko na 3 miesiace)

Potencjalne minusy opcji "wojsko":
- nie jestem pewien gdzie mnie dadzą. Chcialbym np. pracowac w Rzeszowie albo Kraowie, a moze wyląduje na jakims zadupiu
- raczej nie mozna od tak zmienaic miejsca pracy, wiec jesli bedzie mnie wkurzac jakas grupa ludzi, to bede musiał latami sie z nimi użerać
- wstawanie rano (jestem nocnym markiem)
- nie moge mieszkac tam gdzie mi sie podoba
- psychiczne cierpienie na myśl, że zmarnowalem duzo czasu na technikum, studia i nauke w wolnym czasie, a i tak bede na rowni z ludźmi, którzy tam idą prosto po zawodówce
- po złozeniu przysięgi podobno mogą ściągać z dupy, na jakies szkolenia czy cos, nawet gdybym wrocil do cywila, w tym nawet będąc za granicą

Potencjalne plusy:
- mam od razu robote, ktora pozowli mi sie w koncu wyprowadzić
- dobre zarobki na start
- Moze bym to lubił, bo od małego kręciły mnie takie klimaty, aczkolwiek praktyka moze pokazac inaczej, wiec nie wiem
- szybka emerytura

#pytanie #pytaniedoeksperta #praca #wojsko #marketinginternetowy #wojsko #rozterkizyciowe
  • 15
A, jeszcze jeden + dla wojska, o którym zapomnialem, to fakt, ze nie trzeba tracić czasu na ciągłe doksztalcanie i można mieć czystą głowe po robocie

ps: z wada wzroku -1.5 i -2 , przyjmują do służb?
@jacek-hurek: A co tam sie w ogóle robi w typowym dniu pracy?
Pamietam ze jeszcze pare lat temu kolega mi opowiadał, ze jak spotkał w jakims barze wojwkowych w przemyslu i spytal ich co zazwyczaj robia na jednostce, to mowili, ze grają w karty, czy coś takiego
@essos idź na ten staż. Jeżeli twoje jedyne,, za" to kasa a z powołaniem słabo to ty się wypalisz gdy cie dojadą psychicznie. W wojsku ambitnych, mądrych ludzi nie ma albo jest ich bardzo niewielu
@Bekay: Ale wydaje mi sie, ze od teraz będą "chłonąć" zawodówke, bo kiedys nie było tak łatwo dostac sie do wojska. Podwyższuyli też płace i co lepszego moze robic ktos po zawodówce, czy czesto tez pewnie po liceum / technikum. A w ogle to myslalem ze do wojska zeby isc to trzeba miec srednie wyksztalcenie przynajmniej. Moze z policją sobie pomyliłem
@essos: tak to prawda z 10 lat temu to się czekało na etat nawet rok xD i trzeba było się postarać, żeby dostać się na szeregowego zawodowego, zarobki i tak wtedy były wyższe niż średnia krajowa. Ogólnie lepiej to już żebyś starał się dostać na szkołę podoficerską, która trwa rok, łatwiej z cywila niż już będąc żołnierzem.
@Bekay: A co ogolnie sądzisz o wojsku i o tym filmie co wstawiłeś? Pracowalbyś albo pracujesz?

Mnie z tego filmu troche nie podoba to że gościu mowi, ze jak masz żone, dzieci to lepiej sie zastanow, ze jak masz jakies obowiązki to moze byc problem itd. Ja np. teraz jestem kawalerem, ale co jesli sobie kogos znajde. Ludzie po wstąpieniu do wojska nie zakładają rodzin?

Druga rzecz, to nie wiem czy
@essos: ja to jestem rok, ale na uczelni wojskowej, więc to też inaczej wygląda. W wojsku jednak masz robote 7-15:00/15:30 to wtedy piątek do 13 i generalnie lepiej jest niż w policji gdzie masz grafik w #!$%@?, nocki, jakieś zabezpieczenia itp. Z tym planowaniem to różnie, sam byłem już 2 tygodnie na granicy, gdzie dowiedzieliśmy się o tym 2 miesiące wcześniej, a wypadał nam wtedy urlop i niektórzy mieli wakacje pobookowane.