Wpis z mikrobloga

hejka dentystyczne Mirki pamiętacie jak pytałem o szanse naprawy dolnego trzonowca który niestety pękł pionowo.. niestety nie dało rady, ale są rzeczy o wiele gorsze..

trzeba było usunąć korzenie tego mega dużego zęba.. to było straszne chyba z 2 godziny wyrywania z tymi kombinerkami i dłubaniem.. znieczulenie nie pomaga..

do tego cały dzień z krwawieniem nie do zatrzymania, ale w końcu jest skrzep na ranie, mam antybiotyk i opuchliznę..

PYTANIE czy jest teraz obowiązek robienia czegoś z miejscem po trzonowcu? przecież to przerwa na centymetr z kawałkiem..

wszystko musi się zagoić, podobno inne zeby się ułożą..

da się życ bez dolnego trzonowca?

ps. najlepiej zatrzymać krwawienie opłukując z zewnątrz przez policzek zimną wodą ranę tak aby nie dostała się do skrzepu, okłady z lodu i obniżenie ciśnienia działa po kilku godzinach..

#dentysta #stomatologia #zdrowie #zeby #medycyna #stomatolog #ortodoncja
  • 10
PYTANIE czy jest teraz obowiązek robienia czegoś z miejscem po trzonowcu? przecież to przerwa na centymetr z kawałkiem..

wszystko musi się zagoić, podobno inne zeby się ułożą..


@HohoHo2015: Jak się nie zapaprze to się zagoi, nie martw się ;)
Co do "ułożenia" pozostałych zębów to pytanie czy nie lepiej od razu wstawić jak Cię stać, bo ryzyko powstania wad zgryzu na pewno jest. Wszystko zależy od wieku/aktualnego stanu i ułożenia zębów.
@jestemtunew: no nie wiem, wczoraj krwawienie było koszmarem, tego nie da sie zatrzymać, do tego nie można nawet płukać wewnątrz aby nie szkodzić szkepowi..

@NieJestemZPolicji: własnie tam byłem..

@aresius: niestety każdy dentysta stwierdzał że mam trochę inne zęby np. przy leczeniu kanałowym zawsze przy większych zębabach okazywał się jakiś drugi jeszcze korzeń, albo jak z tym wyrywanie okazało się ze ząb trzonowy pomimo przecinania i ruszania się nie chce
@HohoHo2015: Jak miałem czyszczenie z korzeni przy wyrwaniu zęba to wizyta trwała 2x po ~2,5h a kobitka była cała spocona :D Z drugiej strony moje poziome "8" trwały 10 minut/sztuka (czekanie na znieczulenie).

Jak zejdzie opuchlizna to warto, żeby ktoś Ci doradził co zrobić z przerwą, żeby prawidłowe uzębienie się nie rozjechało. To jest dobry moment na wszczep lub prostowanie zębów (bo jest miejsce do manewrów :)).
@aresius: ósemka a wcześniejszy trzonowiec to nic.. ósemka nie jest do niczego potrzebna, zaś pierwszy trzonowiec ma bardzo duże i głębokie korzenie, prawie zawsze już po leczeniu kanałowym.. ból jest duży przed kanałówką wiec każdy leci z tym najszybciej, ale jak czytałem bardzo łatwo jest zrobić coś źle z tym leczeniem, miazga siada i pęknięcie prawie pewne po kilku latach

jeden dentysta mówił że da się to jeszcze uratować, najlpierw leczac
HohoHo2015 - @aresius: ósemka a wcześniejszy trzonowiec to nic.. ósemka nie jest do n...

źródło: comment_1662103909I4SaOgn10CyndNvdIBd1tw.jpg

Pobierz
@HohoHo2015: no właśnie szkoda szlifować zdrowe zęby. Nie, po 3 miesiącach trzeba sprawdzić stan kości i może będzie już można robić implantację. Wszystko zależy od sposobu usunięcia zęba i Twoich zdolności regeneracyjnych.