Wpis z mikrobloga

Hej #pcmasterrace
Jak sprawdzają się po czasie wasze procesory po skalpowaniu?
Myślę o delidzie mojego i7-8700K, bo chętnie zrobiłbym z nim coś więcej, a dodatkowo w zestawieniu z RTX3080 potrafi być naprawdę ciepło i zanim zdecyduje się na lepsze chłodzenie niż be quiet! Dark Rock Pro 3 pomyślałem, że warto by było się tym zainteresować.

Jak po czasie zachował się ciekły metal, czy te procki dalej działają, czy było to warte?
Dzięki za opinie

#komputery #delidding #skalpowanie #intel
  • 17
  • Odpowiedz
@Tank1991: To w jakim celu robić delid jeżeli nie dawać ciekłego metalu? Oczywiście, że ciekły metal.
@kirk42: Szczerze więcej da Ci przeskok zmiany platformy niż zabawy z tym prockiem oczywiście w grach procesorowych, mimo to że w wyższej rozdziałce procek przestaje mieć znaczenie. Bo jak 3080 to mam nadzieję że grasz chociaż w 1440p i wyżej :D
  • Odpowiedz
@Czapelek: Gracz ze mnie marny, ale najbardziej wymagającą grą w jaką gram to MS Flight Simulator 2020 w 4K na high/ultra. Wrzuciłem sobie ograniczenie do 60 FPS i GPU trzyma się nieźle, ale jeżeli możliwe jest zbicie kilku stopni na CPU byłoby super.
  • Odpowiedz
@Czapelek: Właśnie czegoś takiego się spodziewam. Nawet 10 to już będzie dużo.
Pytanie raczej dotyczy jak to się sprawuje po czasie. Czy z oskalpowanymi prockami nie zaczęły dziać się jakieś cuda?
  • Odpowiedz
@Tank1991: Przecież zapytał się jak po czasie zachowuję się ciekły metal, a ty odpowiadasz, że na przy delidzie nie daje się ciekłego metalu... Ty czytasz na co odpowiadasz?
  • Odpowiedz