Wpis z mikrobloga

#holandia #eindhoven

Zagraniczne Mirki czy macie jakieś rady jak szukać mieszkania/pokoju do wynajęcia w Holandii? Dostałem ciekawą ofertę pracy i od października zaczynam pracę niedaleko Eindhoven, tak jak pozostałe kwestie myślę, że dam radę dograć, tak z mieszkaniem/pokojem mam mały problem, bo wybór w internecie dość skromny, macie może jakieś rady jak i gdzie szukać, na co zwrócić uwagę? :)

Dodatkowo może ktoś podzieli się jak finansowo wyglądają takie zwykłe koszty życia singla (bez mieszkania), oczywiście w przybliżeniu, bo każdy wydaje inaczej :)
  • 5
Zależy jaki budżet, ale wątpię czy zdalnie jest to wykonalne. Chętnych jest tyle, że wynajmujący z reguły robią castingi, choć najważniejsze są udokumentowane dochody. Większość mieszkań jest nieumeblowana, czasem nie mają też podłogi. Darmowe portale nadają się do researchu, ale nie do znalezienia czegoś, bo i tak są to ogłoszenia agencji, które każą zapłacić abonament na swoją stronę. Jedynie na kamernet.nl i na Facebooku widywałem bezpośrednie ogłoszenia. Większość ogłoszeń najpierw pojawia się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JanIIICebula: mieszkam drugi miesiąc, wydaje na jedzenie 350€ ale jem bardzo niezdrowo i czasem os zamówię, jakbym miał lepsze sytuację (i porządek pod kopułką), to bym przyciął ze 100€
Paliwo 100€ pełny bak raz na dwa-trzy miesiące (dojazdy do pracy i do domu raz na tydzień/dwa tygodnie 50km)
Internet mobilny £30 za miesiąc (mam angielska kartę)
mieszkanie, a raczej pokój + kuchnia, salon i łazienka, 500€

Czytając moje wyliczenia miej na