Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@open_or_die: Neon jest moim zdaniem najlepszy - jest całkiem za darmo, aplikacja działa sensownie, rozlicza transakcje kartą w walutach obcych po kursach Mastercarda, nie ma też tych idiotycznych dopłat za transakcje zagraniczne kartą w CHF.
UBS jest bardzo drogi, powolny i niewygodny. Uciekaj stamtąd.
@ms93 tak jest teraz. Ja mam konto od kilku lat i nie widzę żadnych opłat związanych z kontem.
Kartą czasami place w euro w Niemczech i kurs jest normalny bez dodatkowych opłat.

Jedyne co wiem że mam płatne to przelewy CHF na polskie konto, doliczają kilka CHF za obsługę.
@open_or_die: @emtei: @messageinabottle: Z tego co czytam Neon to nie jest bank, a świadczy swoje usługi na podstawie umowy z Hypothekarbank Lenzburg, poza tym

All you need is to be over 16, a Swiss domicile, be a resident for tax purposes exclusively in Switzerland

to dla mieszkańca Polski odpada.

Co do Zak

Wir dürfen Zak nur Personen anbieten, die ihren effektiven Wohnsitz in der Schweiz haben

więc dla mieszkającego
@open_or_die: to akurat tak ściśle mówiąc nie są banki, ale rozumiem :) ja pisałem to bardziej ogólnie, bo temat jest publiczny, a wiem, że wielu Polaków pyta nieraz na wykopie o szwajcarskie banki, mając w głowie już dzisiaj błędną opinię na ich temat, pochodzącą jeszcze z czasów PRL ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przy okazji pisałeś jeszcze o N26 to jest akurat niemieckie, a nie szwajcarskie.