Wpis z mikrobloga

@Poemat:

obrazek

Szczera prawda. Pamiętaj tylko, że skoro to oni są "pociągiem" to 99% ludzi będzie to miało w dupie, wszak to nie oni odczuwają dyskomfort przy wyprzedzaniu na gazetę to po co się spinać. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Dolanthesniffer:
Tylko co to ma do rzeczy jak przecież można odbić całkiem na drugi pas i wyprzedzić tak jak samochód, w bezpiecznej odległości. No chyba, że popierasz wyprzedzanie na trzeciego (na wąskiej drodze, która nie ma utwardzonego pobocza) to wtedy nie pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@smk666: bez przesady, że ktoś będzie zostawiał rowerzyście cały pas. Jeśli tak bardzo bycie blisko samochodu jest dla jednośladowców nieprzyjemne, to czemu np. na światłach sobie przejeżdżają między samochodami? Czemu #!$%@?ą asfaltem, mając obok drogę dla rowerów?
Nie wiem jak ty, ale ja jakbym jechał drogą z podwójną ciągłą, a za mną samochody, to z grzeczności bym przynajmniej przyśpieszył. Albo zjechał na skraj jakby się wlekli jakiś kawałek. Co to za
  • Odpowiedz
bez przesady, że ktoś będzie zostawiał rowerzyście cały pas


@Dolanthesniffer: idź na policję i powiedz im, że nie zostawiłeś 1.5m odległości od rowerzysty i chcesz zapłącić mandat i dostać punkty. Bo ci się należą za same takie gadanie.

Potem przez takich dzbanów właśnie rowerzyści jadą środkiem pasa - bo on wie, że jak tylko zrobi trochę miejsca to pojawi się co uważa, że przepisy są bez sensu, on wie lepiej jakie
  • Odpowiedz
bez przesady, że ktoś będzie zostawiał rowerzyście cały pas.


@Dolanthesniffer:
Jasne, ale zostawiłbyś chociaż ten przepisowy 1 metr. Na węższej drodze to już wypada 3/4 po lewym pasie, zakładając, że rowerzysta jedzie przy prawej krawędzi jezdni (minus studzienki kanalizacji burzowej).

Nie wiem jak ty, ale ja jakbym jechał drogą z podwójną ciągłą, a za mną samochody, to z grzeczności bym przynajmniej przyśpieszył. Albo zjechał na skraj jakby się wlekli jakiś kawałek.
smk666 - > bez przesady, że ktoś będzie zostawiał rowerzyście cały pas.

@Dolanthes...

źródło: comment_1661882260mIN0og0FmlnYMCNt8KMxG5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
W imię czego on naraża mnie na takie niebezpieczeństwo, skoro nawet czasu nie zyskuje a przez kolejne 3 kilometry do miejsca, gdzie zaczyna się DDR jadę za nim i doganiam go na światłach?


@smk666: Już dawno zrozumiałem, że nie ma co trafić czasu na dyskusje z osobami, które nie jeżdżą na rowerze regularnie, bo to i tak nic nie da. Polecam ;)
  • Odpowiedz
@smk666: wbrew pozorom oprócz zawodowych pedalarzy którzy jeżdżą 30 jest też sporo osób, która jeździ okazjonalnie i połowę wolniej.
@LifeReboot: czyli na zwykłej gminnej lub wąskiej drodze, jeśli rowerzysta jedzie środkiem pasa, to nie można go wyprzedzić, bo nie ma wówczas zachowanego odstępu. To samo tyczy się sytuacji, gdy rowerzysta jest na pasie dla rowerów. Ty pewnie grzeczniutko czekałbyś z wykonaniem manewru aż infrastruktura pozwoli.
W przepisach jest te 1.5m
  • Odpowiedz
Ty pewnie grzeczniutko czekałbyś z wykonaniem manewru aż infrastruktura pozwoli.


@Dolanthesniffer: ale co w tym dziwnego? Jak wyprzedzasz auto to walisz poboczem, jak na asfalcie brakuje miejsca?
  • Odpowiedz