Wpis z mikrobloga

@rowerbicycle123: ale idiotyzm xd
6k na koncie oszczędnościowym generuje x złotych miesięcznie.
Rata 0% wynosi y złotych miesięcznie
Czyli placisz miesięcznie y-x złotych zamiast y.
Inflacja jest bez znaczenia bo nie ważne w jaki sposób finansujesz coś i tak będzie występować.
w każdej chwili możesz spłacić przedwcześnie jeżeli chcesz (się zachować jak idiota).
Czy ty jesteś jednym z tych geniuszy którzy zrezygnowali z ppk czyli podwyżki 2% ktorą możesz sobie
  • Odpowiedz
@stanley88:
kredyt się nie opłaca wtedy kiedy odsetki miesięczne będą wyższe niż zysk miesięczny z oprocentowania na koncie oszczędnościowym.
W innym wypadku lepiej mieć hajs i korzystać z instrumentów finansowych bo po to one są.
To jest literally free money wy małpomuzgi
  • Odpowiedz
@elemenTH: możliwe, w MediaExpert zauważyłem tez inną denerwującą rzecz. Zauważyłem na stronie przeceniony produkt (nie pamietam co to było), poszedłem do sklepu. Przy kasie dowiaduję się, że ta cena obowiązuje tylko jeśli zamówię produkt z odbiorem w sklepie. Zapytałem sprzedawcę, czy jak teraz zamówię to będę mógł od razu odebrać, w odpowiedzi usłyszałem że muszę poczekać godzinę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@anteniusz: generalnie sprzedaż fizyczna dostaje w doopsko od e-commerce także w ten opisany sposób generują sztuczny spadek podaży (nie dostaniesz teraz tylko za godzinę więc alvo znarnujesz czas albo kupisz drożej)
  • Odpowiedz
Oczywiście moje komentarze powyżej są o sytuacji w której hajs mamy, jeżeli nie mamy no to jest to dużo cięższa kalkulacja, bo stopy mogą być zmienne, wartość przedmiotu może być zmienna na plus albo na minus, generalnie wtedy trzeba przemyśleć balans jaką wartość przyniesie Ci dana rzecz teraz vs za x miesięcy przez które będzie trzeba odkładać i czy jakikolwiek dodatkowy koszt który można ponieść jest warty tego, żeby nie czekać.
  • Odpowiedz
Inflacja jest bez znaczenia bo nie ważne w jaki sposób finansujesz coś i tak będzie występować.

@xdTM: Jeśli kupisz coś na raty 0% np 60x1000zl to jak będziesz płacił 54 ratę po 4,5 roku to czy ten tysiac złotych będzie miał taka sama sile nabywcza jak dzisiaj ?
  • Odpowiedz