Wpis z mikrobloga

wsm to trochę zabawne
7 lat temu w pięknym roku 2015 chłop miał dałna mocno i uważał że opalenizna jest cool i bardzo chciał się opalić
i próbował ze wszystkich sił
chętnie przesiadywał na słońcu i eksponował ryj na promieniowanie uv
cieszył się kiedy było mocno słonecznie i chmury go wręcz #!$%@?ły
celowo wychodził na rower w samo południe albo przynajmniej tak żeby załapać się na jak największy kawałek godzin 12-15
a jeździł częęęęęęęęęęęęsto
100km przy 30 stopniach i czerwcowo-lipcowym wczesnopopołudniowym bezchmurnym niebie nie było dla niego niczym dziwnym
i nawet udaru żadnego przy tym nie dostał xd (a żadnego nakrycia głowy ani kremu z filtrem ofc nie używał)
i ogólnie bardzo dobrze to znosił mimo sypiania 3h dziennie xd
generalnie koooooooooochał słońce i lato maksymalnie
co najlepsze zamierzonego efektu i tak nie osiągnął
tzn trochę koloru może nabrała jego skóra i nie był aż tak blady jak teraz
ale ciężko było też powiedzieć żeby się opalił jakoś pomimo dłuuuugich godzin spędzonych na ostrym słońcu
spalić też się nie spalił w żaden sposób ani nie poparzył przez cały ten czas
nic zupełnie nic
praktycznie brak reakcji

no a potem się naczytał jakie to promieniowanie uv jest złe i szkodliwe dla skóry i przeszedł na drugi biegun i obecnie nienawidzi słońca i unika go jak może i się chowa przed nim i ogólnie niewiele rzeczy go tak #!$%@? jak bezchmurne niebo i ostro świecące słońce i tragicznie znosi temperaturę powyżej 20 stopni a przy 30 to już zdycha i umiera od samego istnienia
chociaż pewnie jakby się postarał to mógłby się znowu zaadaptować i walić trasy długie w skwar nieludzki hmmm


#gownowpis #oswiadczeniezdupy #przemysleniazdupy #takaprawda #pogoda #uroda #lato #slonce #chodtokowypamientniczek #mlodosc #starosc
  • 3
ale ciężko było też powiedzieć żeby się opalił jakoś pomimo dłuuuugich godzin spędzonych na ostrym słońcu


@Chodtok: ja tam się nie znam, ale skoro skóra się nie opala mimo długiego przebywania w ostrym słońcu to chyba czegoś brakuje i to zaburza proces melanogenezy i wtedy nie produkuje pigmentu.
Promieniowanie UV jest niezdrowe, ale brak słońca jest jeszcze gorszy! Jak siedzisz po ciemku to jesteś śpiący i zamulony, ekspozycja na słońce zwiększa
Pobierz
źródło: comment_1661797898U9yNzbxy1C2AnZMSxW8R2X.jpg
hmmm no z tą melanogenezą to miałem rozkminę kiedyś zastanawiając się czemu mam taki #!$%@? przezroczysto-rudy koper bo niby melanina ma coś wspólnego z barwą włosów
no i skóra się barwi żeby się chronić chyba a mi z tego co pamiętam nic nie było xd
w sensie żadnych poparzeń ani jakichkolwiek widocznych uszkodzeń

zbledniesz


a to akurat mój cel i marzenie xd

@Lenalee:
o i wtedy też odnalazłem jakieś zdjęcie z dzieciństwa znad morza na którym miałem prawilną brązową opaleniznę i się ucieszyłem że mój organizm jednak jest (albo przynajmniej kiedyś był) zdolny do opalenia na brązowo

@Lenalee: