Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej czy jeśli mam umowę w pracy do 06.09 i mialam podpisywać nowa (ale jeszcze nie podpisałam), natomiast były rozmowy z szefowa i ustalanie ze ja podpisze to czy jeśli zrezygnuje to może jakoś zmusić mnie do tego powołując się na umowę ustna? Z zaskoczenia dostałam o wiele lepsza ofertę pracy.

#praca #pracbaza #prawo
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kambiodolor2137: No właśnie spoko mi się pracuje, jest milo ale no oferta jest lepsza - lepszy dział i kasa więc spoko skorzystać a nie spodziewałam się tego. Po prostu jest mi głupio bo były ustalenia dotyczące tej umowy, nawet rano pytałam kiedy HR mi wyśle a po południu dostałam telefon z ofertą
@10minuteman: Jak ty nic nie rozumiesz, on pyta o umowę słowną tzn umowę przyrzeczenia którą zawarli w sprawie podpisania umowy już na piśmie. Janusz cię nie pozwie ale jeśli jest to wielkie korpo a ty wybitny specjalista i oni stracą przez ciebie kasę to tak mogą cię pozwać.
@c43amg: Lol umowa ustna ze co podpisze umowe ? Nie ma czegos takiego u nas. Umowe masz jak ja dostaniesz - zawsze ma prawo jej nie podpisac z dowolnego powodu bo np stawka ci nie pasuje i to ich problem i musza ja zmienic albo zaakceptowac fakt.

Co wiecej moze zwyczajnie nie przyjsc do roboty juz po tym jak sie jej skonczyla umowa ( a czesta praktyka jest dawanie przedluzenia umowy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@c43amg: nie jestem jakimś wielkim specjalista ale moja szefowa jest niezbyt przyjemna jak się jej zajdzie za skórę więc trochę mam obawy ze będzie chciala robić pod górkę