Wpis z mikrobloga

R9 280x x4 = 5000 zł

Zasilacz 750w x2 = 800 zł

Ram, płyta, procek i dysk 400 zł

razem = 6200 zł

Co daje nam 2800 khash/s

I teraz 5 takich koparek = 30 000 zł = 14 000 khash/s

wedle http://dustcoin.com/mining

Po odliczeniu kosztów prądu czysty miesięczny zarobek z kopania skryptów to 8000 - 12000 zł (to pierwsze dla litecoin a drugie dla doge)

Sprzęt zwraca się w ponad 2 miesiące a po roku mamy prawie 100 000 zł czystego zysku.

Warto wyłożyć taką kasę ? czy może na początek coś do 10 000 zł

Zastanawiam się nad tym na tyle poważnie, że kalkuluje to będąc na imprezie sylwestrowej, wprost z telefonu :)

Ot takie plany na nowy rok.

#dogecoin #lottocoin #kryptowaluty #dogecoinpool
  • 39
@wyngiel: No to jest duże ryzyko, bo poza całkowicie nieprzewidywalnym kursem to naprawdę ciężko zamienić wykopane monety na pieniądze na swoim koncie bankowym (jeśli mówimy o dużej ich ilości). Giełda może cię oszukać, możesz mieć kilkutygodniowe opóźnienia w przelewach, poza tym musisz podać swoje dane osobowe w postaci skanu dowodu osobistego. Oczywiście po otrzymaniu pieniędzy na konto musisz odprowadzić podatek, a potem uwzględnić to w rozliczeniu rocznym (albo tylko to ostatnie
@Xanatos: jeśli chodzi o rozliczenie, to oczywiście biorę to pod uwagę, w końcu kasa będzie przechodziła przez moje konto a nie opodatkowanymi przychodami rzędu kilka tys zł miesięcznie US może się zainteresować.

Lecz zdziwiłeś mnie z tymi giełdami, że mogą oszukać.

Miałeś jakieś problemy z Bitcurex.pl ? nie wiedziałem, że do wypłaty potrzeba im wysłać skan dowodu.
@Morgoth143: Ewidentnie ograniczenia. To nie jest takie proste. Przy SHA były problemy...i zauważ, że tylko jedno firma ogłosiła, że nad tym dłubie więc skoro inne nie ogłosiły to pewnie są daleko do celu (a na pewno dłubią przy temacie).
@przepipych: Tym nie pokopiesz skryptów tylko bitcoiny i inne waluty oparte na SHA256.

@Morgoth143: Zdajesz sobie sprawę, że oni do tej pory nie pokazali żadnego dowodu, że posiadają działające układy to raz? Dwa, każdy wie ze asic do skryptu nie spowoduje żadnego wielkiego przeskoku w wydajności kopania w porównaniu do mocnych koparek - jedynie pobór prądu będzie niższy.
kapuje ze podaje do ASIC. moje pytanie bylo - czy lepiej GPU do skrypu czy ASIC do bitcoinow i podobnych. Z kalkulatorow wychodzi podobny przychod. stad pytanie co lepiej. plus ASIC jest taki ze jest duzo cichsza + nie pobiera az tyle pradu