Wpis z mikrobloga

R9 280x x4 = 5000 zł

Zasilacz 750w x2 = 800 zł

Ram, płyta, procek i dysk 400 zł

razem = 6200 zł

Co daje nam 2800 khash/s

I teraz 5 takich koparek = 30 000 zł = 14 000 khash/s

wedle http://dustcoin.com/mining

Po odliczeniu kosztów prądu czysty miesięczny zarobek z kopania skryptów to 8000 - 12000 zł (to pierwsze dla litecoin a drugie dla doge)

Sprzęt zwraca się w ponad 2 miesiące a po roku mamy prawie 100 000 zł czystego zysku.

Warto wyłożyć taką kasę ? czy może na początek coś do 10 000 zł

Zastanawiam się nad tym na tyle poważnie, że kalkuluje to będąc na imprezie sylwestrowej, wprost z telefonu :)

Ot takie plany na nowy rok.

#dogecoin #lottocoin #kryptowaluty #dogecoinpool
  • 39
  • Odpowiedz
@wyngiel: po 1 ciężko będzie za takie pieniądze złożyć, a po 2 będzie masę problemów (risery, połączenie zasilaczy lub jeden zasilacz.. itd), ale tak jak niektórzy wspominają zawsze sprzęt można odsprzedać a to co zarobisz do tej pory to Twoje.

@Morgoth143: w jakiej firmie zamówiłeś?
  • Odpowiedz
@wyngiel: ale jak masz wolną kasę to chyba warto. Zawsze sprzet można sprzedać, ja liczyłem, że zwróci mi się po 2 - 3 miesiącach, a zwrócił mi się w niecałe 3 tygodnie. (1450kh/s 3500zł)
  • Odpowiedz
@Mehgods: Jaki zasilacz i płyta główna ? zastanawiam sie czy nie kupić narazie samych kart i włożyć je do komputera którego używam na co dzień, tylko nie wiem czy Corsair 650W da radę.
  • Odpowiedz
@Mehgods: właśnie kupiłem 7970 sapphire na Allegro za 1000 zł, także 300-400 zł taniej od 280x a z tego co widzę to 700 khash/s mają taki sam.

Jeszcze pozostaje kupić ten sam model 7970 i płytę SLI, w sumie w przypadku ATI to Crossfire ?

później dokupię jeszcze 2 kolejne takie same karty i podłącze 4 do jednej płyty głównej przy pomocy PCI riser, ale do tego chyba potrzebne będą
  • Odpowiedz