Wpis z mikrobloga

@OdcienZieleni: Przecież Tusk wprowadził mnóstwo nowoczesnych reform usprawniających kraj i poprawiających życie w ogromie aspektów, ja czułem zapach nowoczesności i Europy niemal w powietrzu.
A wszyscy wypominają tylko ten 1% który był rewelacyjny, wszystkim równo jasno, klarownie bez zbędnego skomplikowania i stosunkowo nie wiele, po tej podwyżce rynek uregulował się w 10 minut. Niemieckie montownie rosły jak grzyby po deszczu, w koło nich rósł nasz rodzimy biznes, dostawcy, podwykonawcy, garmażeria i
@Kroledyp: co za bzdury, jakich nowoczesnych reform...gdyby rządziły platfusy byłoby to samo, dziursa budżetowa i długi wypełniony byłyby innymi programami socjalnymi np dla imigrantów i to niekoniecznie z Ukrainy. W sprawach nadrzędnych wszystkie partie od prawa do lewa wrzeszczą to samo. Tusk przecież chciał zamykania kopalni, pójścia w OZE śladem Niemiec i jeszcze większego uzależnienia Polski od UE. Teraz najprawdopodobniej PO wygra wybory, porządzi dwie kadencje. A za 10 lat powtórka
obserwator_nsa - @Kroledyp: co za bzdury, jakich nowoczesnych reform...gdyby rządziły...

źródło: comment_1661771470PWkeH5O0fvBjVblDxvvKxq.jpg

Pobierz
@hansoloxd: Najgorsze jest to że już wiadomo iż będą problemy a ludzie nic z tym nie zrobią dopóki naprawdę fizycznie zabraknie prądu w gniazdku, gazu i węgla a i tak wątpię aby to Polaków obudziło
@Wiesmin problem w tym że gdyby wygrała np PO to wszystkie te mechanizmy,łącznie z całkowitym upolitycznieniem tvp, wzięłaby i utrwaliła.
Tak samo z aparatem urzędniczym,ilością ministerstw itd, co zmiana rządów jest to samo,obietnica walki z biurokracja kończy się zwiększeniem ilości urzędników, a obietnica walki z nepotyzmem to zazwyczaj czyszczenie wszystkich i wstawianie swoich łącznie ze sprzątaczkami
@obserwator_nsa: Ważne, PiS przejmując władze miał prawie zerową inflację. Daleko mi do wyborcy PO, nigdy na nich nie głosowałem, ale teraz widzę, że nie byli nawet w 10% tak #!$%@? jak PiS. Nawet SLD było lepsze od PiS, mimo, ze tam byli sami komuniści z PZPR. A kryzysu, który tylko i wyłącznie PiS spowoduje, kolejne władze nie wyprostują przez dekady. No chyba, ze jakimś cudem znajda w Polsce bogate złoża ropy/gazu,
problem w tym że gdyby wygrała np PO to wszystkie te mechanizmy,łącznie z całkowitym upolitycznieniem tvp, wzięłaby i utrwaliła.

@OdcienZieleni: Mówisz tak na podstawie?
Jeśli chodzi o telewizję, to nawet TVN, który przez PiSiorów jest nazywany telewizją PO, potrafi jechać po PO gdy są do tego faktyczne powody, więc nie ma żadnych argumentów które by wskazywało, że PO zrobiłoby z TVP to samo co PiS.

Tak samo z aparatem urzędniczym,ilością ministerstw