Wpis z mikrobloga

Ogrywając pierwszą część Forzy Horizon na emulatorze aż byłem zaskoczony jak mało się seria zmieniła przez dekadę w porównaniu do FH5. Nawet nie tyle fundamenty zostały zachowane, co całe elementy rozgrywki, Tuning, lakiernia, czy element zbieracki pozostały praktycznie niezmienione, no może nieco rozszerzone:
Rozbijanie tabliczek za bonusami, wraki w szopach, system modyfikacji maszyn, fotoradary, wyścigi oficjalne horizon asfaltowe, szutrowe i wyścigi uliczne, oskryptowane wyścigi pokazowe i wymieniać by można.

Aczkolwiek pierwszy Horizon według mnie miał trochę więcej charakteru, tej obudówki świata przedstawionego. Stacje radiowe jakieś takie ciekawsze (choć tylko trzy), system progresu bardziej zauważalny, nie możesz ścigać się od początku Veyronem, musisz trochę pojeździć słabszymi furami (ale bieda raczej ci nie grozi, szybko się kasę zbiera), czy samego tego festiwalu jest znacznie więcej niż w Wielkiej Brytanii czy Meksyku.

Odnoszę wrażenie że serii przydałby się jakiś mały restart, gdyż zmęczenie materiału daje o sobie coraz mocniej znać. Powrót do punktu wyjścia może faktycznie miałby sens
#forza #forzahorizon #forzahorizon5 #gry #xbox
jedlin12 - Ogrywając pierwszą część Forzy Horizon na emulatorze aż byłem zaskoczony j...

źródło: comment_1661718492Rby08D6VOszLOX9EkGRKxM.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jedlin12: u mnie historia wyglądała tak:
- cośtam grałem w demo FH3, ale nie zapadło mi w pamięć, może dlatego, że nie miałem pada no i #teamnfs
- zagrałem sobie w demo FH4 - podjarka na maksa, omg jaka zajebista gra, grafika, efekty, straciłem życie na NFSy itd. Grałem później w pełną wersję, było bardzo fajnie, miło wspominam spędzone godziny.
- nadchodzi FH5 - omg, jak czwórka była
  • Odpowiedz
@radziuxd: no tak i nie wiem czy fh5 nie ma mniej do roboty ogólnie silnik to, to samo i co najważniejsze fh5 poszło na moim złomowatym przegrzewającym się laptopie i była stabilnośc 30fps więc sądzę ze nie tyle optymalizacja pod windows co ze praktycznie to przerobiona 4ka ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak masz np. far cry 5 i far cry new dawn to one działają na
  • Odpowiedz
@jedlin12: Jak długo grałeś na emulatorze? Ukończyłeś grę bez problemów żadnych? Twój wpis natchnął mnie żeby sobie pograć, ale miałem trochę trudności na starcie, bo wywalało grafikę przy pierwszej jeździe. Coś tam pogrzebałem w konfigu i niby teraz działa no ale... W ogóle to grałeś na klawiaturze? Idzie jakoś zmienić te klawisze domyślne, żeby jeździć na strzałkach?
  • Odpowiedz
@bgb1: Grę ukończyłem bez większych problemów. Jedyne problemy na jakie natknąłem to rzadkie crashe podczas ładowania, krzaczące się portrety samochodów i zbudowana lakiernia. Klawisze to niestety ciężki orzech. Z tego co wiem możesz sprawić by klawisze emulowały kontroler X360 i tak przypisać guzioty, ale to nie jest idealne rozwiązanie.
  • Odpowiedz