Wpis z mikrobloga

Ogrywając pierwszą część Forzy Horizon na emulatorze aż byłem zaskoczony jak mało się seria zmieniła przez dekadę w porównaniu do FH5. Nawet nie tyle fundamenty zostały zachowane, co całe elementy rozgrywki, Tuning, lakiernia, czy element zbieracki pozostały praktycznie niezmienione, no może nieco rozszerzone:
Rozbijanie tabliczek za bonusami, wraki w szopach, system modyfikacji maszyn, fotoradary, wyścigi oficjalne horizon asfaltowe, szutrowe i wyścigi uliczne, oskryptowane wyścigi pokazowe i wymieniać by można.

Aczkolwiek pierwszy Horizon według mnie miał trochę więcej charakteru, tej obudówki świata przedstawionego. Stacje radiowe jakieś takie ciekawsze (choć tylko trzy), system progresu bardziej zauważalny, nie możesz ścigać się od początku Veyronem, musisz trochę pojeździć słabszymi furami (ale bieda raczej ci nie grozi, szybko się kasę zbiera), czy samego tego festiwalu jest znacznie więcej niż w Wielkiej Brytanii czy Meksyku.

Odnoszę wrażenie że serii przydałby się jakiś mały restart, gdyż zmęczenie materiału daje o sobie coraz mocniej znać. Powrót do punktu wyjścia może faktycznie miałby sens
#forza #forzahorizon #forzahorizon5 #gry #xbox
jedlin12 - Ogrywając pierwszą część Forzy Horizon na emulatorze aż byłem zaskoczony j...

źródło: comment_1661718492Rby08D6VOszLOX9EkGRKxM.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@jedlin12: Prawda qmplu, jako ogrywacz 3,4 i 5 na PC stwierdzam, że piąteczka jest najłatwiejsza i taka trochę bez duszy. Pojeździłem trochę nic szczególnego, parę wyścigów i eventy i już na start 30 aut.. a nawet 1 miliona kredytów nie uzbierałem. Szybko się znudziła :(
  • Odpowiedz
@jedlin12: przede wszystkim model zniszczeń w jedynce jest lepszy niż przez ostatnie trzy części - tu światło się rozbije, tu zderzak odpadnie. W piątce jedynie zauważysz obtarcia, lekko rozbitą szybę, urwany w całości spoiler i tyle.
Progres też jest lepszy, bo nie dostaje się szybkiego auta na początek.
Radio w piątce wyłączyłem, odpalam spotify, jedynie stacja z muzyką klasyczną jest dobra, reszty mam dość.
Mam nadzieję, że kolejna część będzie
  • Odpowiedz
@jedlin12: miałem przyjemność odpalić z rok temu jak się pozbywałem 360 i byłem w szoku - w radiu piosenki bez cenzury, prezenterzy rzucają rubaszne dowcipy i tego typu akcje. Nie do pomyślenia przy tym jak wykastrowana jest FH5 przez ograniczenia wiekowe.
  • Odpowiedz
@Huntley: Xenia Canary. Z tydzień temu była aktualizacja, która dała solidnego boosta i umożliwiła grę nawet na moim rzęchu. Stan oceniam na bliski idealnemu. Jedynymi problemami których nie rozwiązałem to niekiedy popsute zdjęcia kupionych samochodów, ale to tyle.
  • Odpowiedz
@Huntley:
Gigabyte Geforce GTX 1050 Ti
AMD FX 6300
8 GB RAM 1333 MHz
Przy czym mówiąc grywalne mam na myśli bardziej że na granicy płynności, bo zwykle oscyluje w przedziale 20-30, w ciężkich chwilach bliżej 20, ale i tak jestem w szoku że jest tak dobrze. Lepsza karta jest raczej potrzebna by dać sobie lepszą rozdzielczość - skalowanie do 1440p i wyżej. Procesor jest u mnie głównym
  • Odpowiedz
@jedlin12: Aleś teraz nostalgię uruchomił mocną. Klimat jedynki jest niepodrabialny. Bardzo żałuję, że Forze poznałem dopiero w 2019 roku, a nie w 2012 kiedy to jedynka miała swoją premierę. Muzyka, format rozgrywki podczas festiwalu, dużo klimatu Indie rock, model jazdy i wiele innych sprawiało, że ta gra wciągała na wiele godzin. To musiało być fajne grać w Forze w okresie premiery.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@jedlin12: Co ciekawe FH1 dostała w 2018 roku patcha 4K, co ciekawsze było to już 2 lata po wycofaniu gry ze sprzedaży ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdyby tam dodać jeszcze 60fps to nawet w 2022 roku gra byłaby hiciorem i w zasadzie tylko jej następczynie mogłbyby rywalizować w kwestii frajdy z jazdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dopóki inni developerzy nie nauczą się
  • Odpowiedz
@jedlin12: gdy odpala mi się pierwszy wyścig widać tylko drogę i drzewa, brak tekstur trawy i wszystkie co jest dookoła i wyłącza sie po paru sekundach. Kompa mam troche lepszego niż ty, masz może jakieś rady?
  • Odpowiedz