Wpis z mikrobloga

@blackmilk: Czym są te chińskie kostki? Chodzi o coś jak Xiaomi Mi Cube – kostka do sterowania domem?
Jak myślisz ile to w sumie wyniosło, jakie będą opłaty miesięczne +/- ?
@blackmilk: Już ja wiem jak to wygląda. Pierwsza partia testowa z pomidorami, a później idzie pod zasiew właściwy produkt. ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przydałby się czujnik wiatru (i nie ma takiego dla tuya) by np. drzwi podczas dużych wiatrów same się zamykały.


@blackmilk: Drukujesz na drukarce 3D anemometr
https://www.thingiverse.com/thing:2523343

Do tego 2 magnesy, łożysko 608ZZ, czujnik Halla A3144, arduino oraz optotranzystor + zasilacz do Arduino
Jeśli siedzisz już w Tuya to szukasz przekaźnik, gdzie złącza S1, S2 są beznapięciowe, tj. nie są sterowane L lub N, tylko przez własny GND.
Np.:
https://allegro.pl/oferta/przekaznik-gniazdko-wlacznik-wifi-tuya-smart-16a-12211505843
https://shopee.pl/tuya-new-10A-16A-wiFi-smart-mini-switch-smart-life-led-light-monitoring-module-timer-i.547481837.16237217182
Ale
@bylo_sobie_zycie: no wiem, tych systemów jest cała masa. Chodziło o to by mieć ten najprostszy, zwykły chiński smarthome gdzie nawet nie musisz się na tym znać. Żadnego przerostu formy nad treścią, arduiono , programowania czy osprzętu nasa XD

@pkrr: z elektrowni ;)

@yskra: to są wszystkie kostki do smarthome. Obsługuje je smarthome, tuya, sunoff itp itd. są to kostki co mają funkcje on/of, albo np sterują roletą, zasłoną itp
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blackmilk: szczerze to bym zrobił to kompletnie inaczej bazując na esp8266 i jakims terminalu na home assistant, więcej możliwości rozszerzalnych, mógłbyś se nawet jakies pH mierzyć xD ale tak na prawdę ważne że działa.

Czemu nie wykorzystałeś jakichs przekaźnikow a kombinowałeś z gniazdkami i polaryzacja?
@ButtHurtAlert: miałem przekaźnik, ale uwierz mi nie działało to, tam chyba nie są standardowe "silniczki".
Na przekaźniku to się "telepało" a nie działało. Nie wiem czmu tak, nie jestem elektrykiem. Ma być prosto i tanio i jest :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blackmilk: moze za duża moc mial na początku i buksowal.
Tzn rozumiem pojscie na łatwiznę ważne że ci się chciało działać, ja swój system do terrarium robie już drugi rok bo mi się kompletnie zmieniła koncepcja wysyłania danych jak się dowiedziałem o istnieniu mqtt xD teraz zamierzam zrobić z tego w miarę uniwersalny sterownik i do Smart home i do terrarium czy innych urządzeń gdzie chce wysyłać małe dane statystyczne i
@ratowarczyk: wpisz sobie na aliexpress czy aledrogo "tuya" to ci wyskoczą. Możesz też oprzec o jakiś sunoff czy inne.

@ButtHurtAlert: tu nie chodzi o to. Tych systemów jest cała masa, a dodaktowo np taka tuya udostępnia całe api czy narzędzia dla programistów. Możesz sobie stworzyć swoje urządzenia sterowane ich apką. Tego jest cała masa.
Tu chodziło o to, by taki laik jak ja, zrobić to tak, by działało automatycznie i
@bylo_sobie_zycie: dzięki, to też jest w sumie pomysł :)

Kiedyś nawet się bawiłem w domowe konfiguracje sieci, port forwarding, VPNy i inne. Obecnie z racji braku czasu i innych priorytetów wole wydać parę stów i mieć gotowe rozwiązanie jak to powyżej od @korneliaaa :)

@korneliaaa sama masz taką kamerkę i polecasz i na szybko znalazłaś w necie?
@michal1326: tu jest problem bo kupiłem bez konta i nie pamiętam jaka to. Jakość obrazu taka se, ale to była jedna z tańszch. Popytaj Mirków bo może są jakieś fajne kamerki ze sto złotych droższe, a dużo lepsze.
Ta ma 360', głośnik, mikrofon, lampkę by przyświecić, podczerwień w nocy, w apce możesz ustawić by śledziła ruch czy uruchamiała alarmy. Nagrywa na kartę sd "zdarzenia" lub płatną chmurę. W moim wypadku najważniejszy