Wpis z mikrobloga

@Moron: wkopałem obornik w ziemię w marcu i to wystarczyło. Wcześniej poszła na to azofoska bo robiłem to na ugorze. Moim zdaniem nadal tam brakuje wielu minerałów, ale już jest lepiej niż na początku.
Co do sterowania wodą dla ogórków i papryk to jeszcze nie wiem. Ale zrobię jak teraz, czyli na początku linii główniej wstawię ręczny zawór którym wysteruję odpowiednie ciśnienie dla danej linii. Coś się wymyśli. Ewentualnie dołoże koleny
@kajelu: nie, nie sprzedaję. To eko pomidory na oborniku, więc mają "smak" i ciężko takie sprzedać skoro w biedronce są po 4zł za kilogram. Rozdaję znajomym, a samemu to suszę do zalewy, robię przeciery, sosy, soki do picia itp itd. To nie jest hodowla przemysłowa. Mam 75 krzaków. Nie muszę tam ładować chemii antygrzybicznej bo mam "kontrakty na odbiory". Założenie było takie: będą to będą, a jak padną to nic się
przydałby się czujnik wiatru

@blackmilk: a stacja meteo dla tuya nie dałaby rady? Ma odczyt z internetu na podstawie danych z lokalizacji i nie wiem czy nie ma też zewnętrznego czujnika ale czujnik wiatru wysyłający dane z lokalizacji można by było zautomatyzować, żeby zamykało szklarnie jak prędkość w okolicy jest >x
Na arduino można na pewno zrobić ale myślę, że taka gotowa stacja dla tuya może się sprawdzić.
Jakbyś znalazł rozwiązanie
@Brocoli: no nie, bo w apce jest przecież stacja i... to musi być coś natychmiastowego a nie "prognoza"
Jak mi 10km dalej w domu już błyska i rwie drzewa to znak że już z 10-20min temu powinny się drzwi zamknąć by tunel nie odleciał do krainy wiecznych pomidorów... Właśnie tu chodzi o to by dało radę zaprogramować, że "powyżej ileś tam km na godzinę -> zamknij drzwi" Otworzyć to już sobie
@blackmilk: O widzę SONOFFy od Itead. Tez to mam tylko ja wyrywałem na to suple bo jednak jak to robiłem kilka lat temu to były same krzaczki w sofcie. Ty dawałeś stockowe oprogramowanie?
@konskyyy: no pewnie. Typowe: podłącz, sparuj, używaj.
Pamiętaj, że pan chińczyk się dość szybko uczy. Nawet jak jakieś badziewie ma błąd, to przy kolejnej aktualizacji go już nie ma... I to nie sonofy tylko tuye. Tamte działają na ewelink (mam kilka w domu do np świateł choinkowych w koło domu)
@kaorle84: nie będzie update :)
To działa i i to jest wszystko.
Zbieram pomidory, na jesień pewnie zamiast wiatraka pójdzie opalarka, by spróbować czy pomidory dojrzeją i zacznie się sprzątanie... wiosną powtórka i tyle.