Wpis z mikrobloga

Dzisiaj pierwszy raz obejrzałem jak rozpętałem drugą wojnę światową. Ale to jest żenujące gówno. Niesmaczny slapstickowy humor gdzie w obozie zrobili sceny z gatunku chłop się uderzył w jaja czy spadły mu gacie. Lubie egy humor ale nawet dla mnie to było nieprzyzwoite łączenie ludobójstwa z tanim kabaretowym poczuciem humoru. Polacy znowu zdali egazamin
#film
ElonMuskKochamCie - Dzisiaj pierwszy raz obejrzałem jak rozpętałem drugą wojnę świato...

źródło: comment_1661668925S9ONgywSq7eRJ4oK3293vp.jpg

Pobierz
  • 116
  • Odpowiedz
@ElonMuskKochamCie: Lepiej nie oglądaj Chaplina czy Luoisa de Funes już w żadnym przypadku Flipa i Flapa bo jeszcze umrzesz z zażenowania. Kiedyś ludzie mieli mniej wyrafinowane poczucie humoru. Ale mnie to bawi nadal.
  • Odpowiedz
@ElonMuskKochamCie: ogladasz film sprzed prawie 60 lat i sie dziwisz, ze ludzie mieli wtedy inne poczucie humoru? poza tym wojna wtedy to byl temat jeszcze calkiem swiezy, nic dziwnego, ze starali sie podejsc do niej na 'wesolo'. ja tez nie trawie takiego poczucia humoru, ale zrozumialbym twoje zazenowanie, gdyby to byl film z tego roku. ;d
  • Odpowiedz
@ElonMuskKochamCie: z jednej strony mówisz, że lubisz poczucie humoru bez tabu a z drugiej płakulkasz bo żartują z poważnych rzeczy xDD

Niemcy przeszukują wioske, a obok haha patrzcie że niby chłop się rucha i go nakryli nie wyczymam haha

A Ty myślisz, że w czasie wojny nikt nie żartował, nikt się nie śmiał i nikt się nie ruchał tylko płakali i się zabijali xD?
  • Odpowiedz
@zadrawoku: żartują z poważnych rzeczy xDD

Ale mi absolutnie nie chodzi o to że żartują z poważnych rzeczy, tylko że jest to najbardziej nudny i żenujący humor z cyklu, chłop się rucha, chłop stanął na grabie, chłopu spadły gacie, chłop uderzył się w jaja. Jak dodasz do tego jeszcze tematy związane tragedią podczas wojny to wychodzi żenujące gówno.
  • Odpowiedz
  • 221
@ElonMuskKochamCie ty chyba nie zrozumiałeś ani w jotę tego filmu. Główny bohatera "zezowate szczęście" i na kanwie takich sytuacji przeżywa całą wojnę, stając się jej mimowolnym bohaterem. Sytuacje są proste bo życie jest proste, w filmie tym brak przekolorowań.
  • Odpowiedz
@LostTranslation: Się zesrałem bo napisałem że to gówno xD Liczyłem że jak film jest obrośnięty takim kultem to dostane coś więcej niż parodia z Kiepskich że chłop stanął na grabie - tylko tutaj to na poważnie i nie ironicznie

@Jarem12: Raczej komedi nie lubię, więc najbliżej będzie pulp fiction tam gdzie jest humorek. Jak już to wole ordynarne parodie z toaletowym humorem jak bruno
ElonMuskKochamCie - @LostTranslation: Się zesrałem bo napisałem że to gówno xD Liczył...
  • Odpowiedz
@DrMiranda: Jesteś wstanie wymienić chociaż jedną dobrą scene? Bo mam wrażenie że jakby usunąc grzegrz brzynczyszczykiewicz. To film byłby w opini 5/10 i ludzie by o nim zapomnieli xD

Nawet jak wpisuje w internecie - najlepsze sceny, to literalnie nic nie ma prócz tej jednej
  • Odpowiedz