Wpis z mikrobloga

W tym roku kupiłam sobie sadzonke szarotki alpejskiej do skalniaka i tak sobie siedzę i skubiąc nasionka z przekwitłej szarotki do pudełeczka, dumam iż producenci nasion, przemysł w sumie, tak nas uzależnił od siebie, że spora część ludzi zapomina, iż kwiaty które sprzedaje się w sklepach, marketach, rosna z tych samych nasion które rodzą nasze ogrodowe stforki.. Nie twierdzę że ludzie tego nie wiedzą ale pewnie wygoda i fakt że można kupić 5letnia rosline XXL oszczędzając czasu na jej uprawę swoje zrobił..

#gownowpis #przemyslenia #przemysleniazdupy #ogrodnictwo #kwiaty #nasiona #ogrod #ogrodkatarzyny
cirilla1989 - W tym roku kupiłam sobie sadzonke szarotki alpejskiej do skalniaka i ta...

źródło: comment_1661594151Da6n0kpAIQQ9W9uPauiamf.jpg

Pobierz
  • 11
@cirilla1989: Nasiona w sklepach są sprawdzane pod kątem grzybów itp, nie z wszystkich Twoich nasion coś wykiełkuje za to ze "sklepowych" zawsze mam powyżej 90% kiełkowalności. Sporo kiwatów wieloletnich dopiero po 2-3 latach zaczyna wyglądać dobrze, dlatego też jest popyt na sadzonki.
Ja z kolei lubię zbierać nasiona i wysiewać, większą frajdę mi sprawia nić kupienie sadzonki. Z ciekawych rzeczy mam prawdziwe jadalne daktylowce wyhodowane z suszonych daktyli ze spożywczaka. Te
@cirilla1989: Zauważyłem to już dawno, rozumiem sadzonki roślin które kwitną rok-dwa po wysianiu ale rozwala mnie to ile ludzi kupuje sadzonki które zostały wysiane 2-3 mies wcześniej, mocno mnie to kusi do założenia jakiejś małej szkółki bo czasami to dochodzi aż do absurdu w jakich cenach co ludzie kupują. W castoramie naparstnicę za 35 albo 40zł sprzedawali i... ludzie to kupowali xD
@cirilla1989: Czy ja wiem, palm nasadziłem i rozdawałem już multum, wbrew pozorom nie są trudne ale właśnie musi być dostęp do dobrych nasion, najlepiej jak są z bieżącego roku, wtedy kiełkowalność jest szalona ale w sumie od tych to się zaczęło ( ͡º ͜ʖ͡º)