Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mireczki mam takie pytanie.
Siostra chce zmienić pracę. Pracuje od 6 lat w jednej firmie, a od 5 lat jest managerem (branża gastronomiczna) i ma już dość. Ciągłe braki kadrowe, dużo obowiązków (również pracuje w dalszym ciągu jako zwykły pracownik), praca nieraz po dwie zmiany, dodatkowo w domu przy grafikach oraz planowaniu produkcji. Cały czas pod telefonem, wszystkie problemy są kierowane do niej.
Szef od jakiegoś czasu nawet się nie interesuje swoim biznesem, bo wiadomo, że moja siostra wszystko ogarnie nawet jakby sama musiała zostać.
Wcześniej pracowała na praktykach w urzędzie oraz pół roku w call center.
Skończyła studia humanistyczne. Angielski na poziomie B2/C1. CV dopracowane przy pomocy znajomych rekruterek jak i poradników. Prawo jazdy kat. B.
Od około 3 miesięcy wysyła gorliwie CV na praktycznie wszystkie oferty związane z : praca biurowa, administracja, recepcja, marketing, manager zespołów (różne branże w tym gastronomiczna), obsługa klienta, banki, korporacje (Mellon itd.), kancelarie, biura itd.
Od 3 miesięcy jej aplikacja pracuj.pl jest cała zielona, co nowa oferta to aplikuje.
Do tego pory miała odzew z około 10 miejsc, w 3 miejscach mogłaby pracować, ale były to jedne z najgorszych ofert, gdzie zarobki były zbyt niskie. Nie mówię, że jej oczekiwania finansowe są wygórowane, bo jej starczy 3800 zł na rękę (chyba to w dzisiejszych czasach nie jest jakaś astronomiczna kwota).

Co ma robić?
Doradzałem jej żeby się nie poddawała, wymyślałem nowe stanowiska, które są adekwatne do doświadczenia oraz ukończonych studiów, ale ciągle odzew jest mały.
Może macie jakieś branże, w których warto próbować z takim CV?
Może polecicie jakieś firmy gdzie przyjęliby ją z chęcią?
Pomóżcie mireczki, bo jak się z nią widuję to mnie serce boli, ciągle telefony, nigdy nie ma na nic czasu bo praca, nerwy czy wszyscy pracownicy będą w danym dniu, weekendy zajęte.
Dzięki za rady!
#pracbaza #pytanie #zmianapracbazy #praca
  • 12
@Apollowho: Capgemini? Nie znam az tak tych wszystkoch korpo, oprocz tego co zostalo wymienione wyzej, ale jeszcze taka rada ode mnie - niech dopasuje CV pod dane stanowisko