Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Drogie Mirki troche afera w korpo IT. Pracuję we wsparciu technicznym w IT za troche ponad najniższa krajowa. Ale dogadałem się z jedną z menadżerek, żeby przejść do jej zespołu i w perspektywnie roku moje zarobki wskoczyłyby gdzieś w okolicy 5-8k netto na czym bardzo mi zależy. I tutaj zaczynają się schody, poświęcam dużo czasu na naukę tego co miałbym robić w niedalekiej przyszłości, czasem robię to w pracy bo z racji tego, że nasz zespół się rozrósł to nie mamy za dużo do roboty bo ilość zgłoszeń rozkłada się na resztę teamu. I tutaj główna akcja, po raz kolejny dostaję smutną wiadomość od leada, że moje wyniki po raz kolejny są poniżej sredniej zespołu - dla przykładu, odbieram telefon w 4,5 sekundy kiedy średnia teamu to 4,31, albo mój czas zalogowania to 85% zamiast 88% jaki jest ustalony w wytycznych (za każdy spełniony cel mam całe 100zł brutto do wypłaty XD powiedziałem, że te pieniadze powinniśmy mieć w podstawie a nie jak zwierzęta się bić o to). No i rusza cała korpo machina, że będzie spotkanie, mój rating zostanie obniżony i wróci jeśli wypełnię taski, które mi dadzą. Obniżenie ratingu skutkuje tym, że będzie mi ciężej przejść do wspomnianego wcześniej zespołu.
Jak myślicie Mirasy? Mieć godność i szukać już nowej pracy w podobnym korpo, gdzie miałbym na start trochę lepiej i podobną ścieżkę kariery, czy zacisnąć zęby i #!$%@?ć do nowego działu jak najszybciej w obecnej firmie? Nie jest mi tu źle, ale patologia działu mnie #!$%@? bo wszyscy wiedzą jak jest ale nikt sie nie odezwie bo wszyscy się znają i prędzej dojdzie temat do szefa działu, który jest generatorem takiej atmosfery.

#januszex #pracbaza #programista15k #pracait

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6308aa6fd9831df4c004a926
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 21
@AnonimoweMirkoWyznania:
Stary ja w pierwszej pracy w 2019 miałem 3200 brutto. Uciekają stamtąd jak najszybciej bo nie warto się kopać z manago/tl bo oni i tak wygrają. Jak im nie spodoba się twoja praca ale nie ma o co Cię zwolnić to wymyślą byle głupotę albo poprostu porozumienie.
Obniżenie ratingu skutkuje tym, że będzie mi ciężej przejść do wspomnianego wcześniej zespołu.


@AnonimoweMirkoWyznania: #!$%@?, jak inna managerka cię będzie chciała to nie będzie na to patrzyć i po prostu cię weźmie. A tak ogólnie to powinieneś #!$%@?ć z tego januszeksu, bo to kpina, żeby tak się #!$%@?ć o ułamki sekund
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: Moim zdaniem to podpucha. Powiedzieli Ci że będzie awans i kasa ale prawda jest taka że wiedzą że odejdziesz jak każdy i próbowali Cię przetrzymać wizją zarobku. Na początku swojej kariery trafiłem na podobną firmę gdzie okres próbny 3m lekko ponad minimalną a potem podobno razy dwa. Szybko zrozumiałem że jestem od nadrobienia terminów gdy słyszałem jak to inne swiezaki podobno się nie sprawdzają i Tobie wciskają podobny kit.