Wpis z mikrobloga

Oho zaczyna się kwik w elitarnej branży IT. Minimalna krajowa urosła z 1400 do 3100 od 2015 a #programista15k może jest teraz #programista20k jak dobrze liże dupę szefowi i robi jak kołchoźnik w sprintach xD Czyli realna pensja programisty zmalała z 10 minimalnych do niecałych 6 minimalnych haha

I bardzo dobrze - IT była prawdziwa wylęgarnia autystycznych buraków którzy się uważali za elitę i gardzili resztą ludzi bo potrafią napisać program i zmałpować jedyne słuszne poglądy od korwina i memcena. Mam nadzieję że za kilka lat zarobki branży zejdą do standardów zachodnich czyli może 1.5x tego co zarabia młody lekarz albo przedszkolanka.

#zarobki #inflacja #pracait #bekazit #pracbaza #korposwiat
Viado - Oho zaczyna się kwik w elitarnej branży IT. Minimalna krajowa urosła z 1400 d...

źródło: comment_1661509679nqOU2O0Xc343sgshMVrH0H.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@Viado:

Czyli realna pensja programisty zmalała z 10 minimalnych do niecałych 6 minimalnych haha


Rozrzut pomiędzy minimalną pensją, a średnią pensją programisty w podanym przez ciebie przedziale się zmienił na korzyść programistów, a jest jeszcze lepiej jeśli policzysz, ile kasy zostaje na koncie. Bierze się to ze słabości złotówki bo zdecydowana większość pracy to praca dla zagranicznych koncernów. Obecnie stawka 30 tys. złotych miesięcznie (czyli ok. 180 zł/h) nie jest niczym niezwykłym, a stawki 250 zł/h nie należą do rzadkości. Do tego dorzuć prezent w postaci
  • Odpowiedz
@Viado: widac ze z IT to nie masz nic wspolnego. Dzieki slabej zlotowce to w IT run na wzrost wynagrodzen jest teraz tak duzy jak nigdy wczesniej. W dodatku caly czas doswiadczony specjalista jest na wage zlota i jak takiego przyprowadzisz do firmy to w podziekowaniu dorzuca 2k w euro czy w $.
  • Odpowiedz
@Viado: Daj spokój, kto pracował w korpo to wie jak to wyglada. Wielcy panowie programiści po 20k na miesiąc a jak jest darmowe ciasto czy cukierki na kuchni to jak zwierzęta się rzucają. Bajki o 20k to można pisać dzieciom, zobaczymy jak przyjdzie kryzys i zagraniczni klienci się pokończą.
  • Odpowiedz
@borjaki: Ale ja mam na myśli prawdziwe zarobki a nie ogłoszenia :)
Mało która firma realnie oferuje to co w ogłoszeniu. Do 30k to jak Internet do 1 Gbit :) do do do
  • Odpowiedz
I bardzo dobrze - IT była prawdziwa wylęgarnia autystycznych buraków którzy się uważali za elitę i gardzili resztą ludzi bo potrafią napisać program i zmałpować jedyne słuszne poglądy od korwina i memcena. Mam nadzieję że za kilka lat zarobki branży zejdą do standardów zachodnich czyli może 1.5x tego co zarabia młody lekarz albo przedszkolanka.


@Viado: A weź się odwal i nie uogólniaj na podstawie rando wykopków. Jak sobie popatrzysz na podejście ludzi z branży w takiej dolinie krzemowej, to wygląda to mniej więcej odwrotnie. Tj. poparcie dla wprowadzania UBI chociażby. Np. to co napisał Altman.

Ładnie opisane dlaczego w The Full Stack of Society: Can You Make A Whole Society Wealthier?. A wykopki narzekające wiecznie na rozdawnictwo - no cóż, opóźnieni są trochę. Może nie umieją myśleć na więcej niż
  • Odpowiedz
Mam nadzieję że za kilka lat zarobki branży zejdą do standardów zachodnich czyli może 1.5x tego co zarabia młody lekarz albo przedszkolanka.


@Viado: No niezbyt ma się to do rzeczywistości. https://danluu.com/bimodal-compensation/

Jak już to AI zacznie sporo mieszać (patrz GH Copilot). Ale wtedy też w innych branżach tak
  • Odpowiedz