Wpis z mikrobloga

Oho zaczyna się kwik w elitarnej branży IT. Minimalna krajowa urosła z 1400 do 3100 od 2015 a #programista15k może jest teraz #programista20k jak dobrze liże dupę szefowi i robi jak kołchoźnik w sprintach xD Czyli realna pensja programisty zmalała z 10 minimalnych do niecałych 6 minimalnych haha

I bardzo dobrze - IT była prawdziwa wylęgarnia autystycznych buraków którzy się uważali za elitę i gardzili resztą ludzi bo potrafią napisać program i zmałpować jedyne słuszne poglądy od korwina i memcena. Mam nadzieję że za kilka lat zarobki branży zejdą do standardów zachodnich czyli może 1.5x tego co zarabia młody lekarz albo przedszkolanka.

#zarobki #inflacja #pracait #bekazit #pracbaza #korposwiat
Viado - Oho zaczyna się kwik w elitarnej branży IT. Minimalna krajowa urosła z 1400 d...

źródło: comment_1661509679nqOU2O0Xc343sgshMVrH0H.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@Viado: Tak na prawdę 15-20k i więcej mają jedynie seniorzy pracujący dla zagranicy :)
każda reszta siedząca w Polskich firmach nawet pracująca dla zagranicy tracą z miesiąca na miesiąc, bo nie chce im się douczyć angielskiego i spróbować ruszyć na zdalne kontrakty.
  • Odpowiedz
@Viado: xD rok temu zarabiałem niemal dwa razy mniej niż teraz. Tak, bardzo mnie dupa boli, że ktoś dostał 1500 podwyżki jak mi pensja podniosła się w rok o grubo ponad 10 tysięcy na rękę xD
  • Odpowiedz
@Luigi93: Wątpię bo widocznie nie znasz polskich realiów skoro piszesz ze 15-20k to jednie seniorzy dla zagranicy. To jest spokojnie do zrobienia w PL. Dla zagranicznego to jest x2 tyle
  • Odpowiedz
IT była prawdziwa wylęgarnia autystycznych buraków którzy się uważali za elitę i gardzili resztą ludzi bo potrafią napisać program i zmałpować jedyne słuszne poglądy od korwina i memcena


@Viado: Współczuję środowiska, którym jesteś/pracujesz. U mnie tego nie zauważyłem - normalni ludzie do pogadania, nikt nie porusza tematu polityki, nie mówiąc już o gardzeniu innymi.

Mam nadzieję że za kilka lat zarobki branży zejdą do standardów zachodnich czyli może 1.5x tego co
  • Odpowiedz
@Viado: To się nie wyrówna dopóki w Polsce pensje będą niższe od zachodnich. Programista może bez problemu pracować dla zachodnich firm zarabiających w dolarach, euro czy funtach, a taki lekarz musiałby wyemigrować.
  • Odpowiedz
Czyli realna pensja programisty zmalała z 10 minimalnych do niecałych 6 minimalnych haha


@Viado: Co to jest za potężny cope? Dla ciebie większe ma znaczenie nie to, ile zarabiasz, ale to, ile razy więcej zarabiasz od innych? xD
  • Odpowiedz
@Luigi93: 15-20k to spokojnie u polskiego Janusza da się dostać nawet będąc midem xd w zagranicznych firmach 20-30k tez bez większego problemu, a jak jesteś kozakiem plus znasz język bardzo dobrze to już sky is the limit
  • Odpowiedz
Ma to znaczenie bo można przyjąć że za minimalną/średnią kupię tyle samo dóbr/usług w 2015 i w 2022


@Viado: Nie, nie można tak przyjąć. Chyba, że faktycznie coś takiego wykażesz? Bo pierwsze słyszę, aby minimalna i średnia pensja byłą skorelowana z cenami produktów. Po co w ogóle wtedy byłby wzrost gospodarek? xD
  • Odpowiedz
@Viado: qmplu o czym ty piszesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) dzisiejszym odpowiednikiem 15k sprzed 7 lat jest 30-40k i takie oferty też powoli przestają być jakimś świętym grallem

15k dzisiaj byle senior zarabia i prawdopodobnie większość midów
  • Odpowiedz
@Viado:
Poza tym policz sobie coś takiego - dziś ty zarabiasz 2 tysiące, ja 10, więc zarabiam 5 razy więcej od ciebie. Jutro ja będę zarabiał 16, a ty 4 tysiące, więc już tylko cztery razy więcej od siebie. Uważasz, że ja zbiedniałem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz