Wpis z mikrobloga

Jestem w trakcie sprzedaży jednego samochodu i planuje zamiast niego kupić zonie miniacza (jazda głównie po mieście). Znalazłem jednego z mojej okolicy, wiem że samochód jeździ normalnie bo widzę go w sumie od co najmniej 2 lat jak śmiga jednak zastanawia mnie co może być do zrobienia w tych mikrusach przy przebiegu około 200k, silnik benzyna 1.6, rocznik 2001. Ktoś z doświadczeniem w tych samochodach jest w stanie doradzić czy to dobry wybór czy lepiej szukać innego?
#motoryzacja #samochody
  • 6
@paniczhrabi bo ceny samochodów ostatnio pogięło a chce coś małego do miasta, generalnie do 10k chyba też najładniejszy wybór. Jeszcze była myśl żeby clio3 szukać ale tu trzeba by około 15k szykować. Dodatkowo też małe samochody w tej cenie to mikro silniki o mocy 60km, a czasami jeździ w trasy do 200km

@eugeniusz_geniusz co zatem warto rozważyć? Pytam poważnie bo trochę tego jest na otomoto i nie potrafię się odnalezc xd
@Apocotokomu: posiadam takiego miniacza w wersji s (ten sam silnik + kompresor) z 2003 roku.
Same silniki są super, wolnossący pali malutko, tylko #!$%@? się kilka rzeczy dookoła w nich, np pompa wspomagania, rezystor wentylatora, napinacz rozrządu (40zł, jeden klucz 19 i 20min roboty) bo sam rozrząd to mocny łańcuch dwa ślizgi i jedno kółko rozrządu :), hydrauliczne popychacze dają pole do popisu lpg,.
Z blacharki to gniją fragmenty pod tylnymi