Wpis z mikrobloga

W Polsce nie ma drożyzny, wszystko jest super. Jak nie mam na chleb to sobie robię podpłomyk na patelni i np.blok sera na tarce ścieram po tej stronie do warzyw co takie cienkie plastry robi. Jest kanapka? Jest.

Jak idę na rower to zawsze biorę plecak i ładuję do niego gałęzie z parku na opał, bo niedługo zima. Mam już sporą styrtę.

Czasami widzę dzikie mirabelki na drzewie które jeszcze nie spadły, zrobię z tego kompot albo dżem, ale cukier drogi, a co tam zjem surowe, resztę zamrożę na zimę bo już z 5 wiader mam jak gminę objechałem. Z jagodami to mnie inni uprzedzili ale będę polował dalej, grzyby też mi wybierają. Bym miał do takiej jajecznicy z 2 jajek, ale nie.

Niedługo z drzew buku bukiew będzie spadać, a to przecież przysmak, lepsze niż orzechy, mówię wam. Wiadro tego nazbieram i będę jeść zamiast czipsów. Bo zdrowsze.

W Polsce jest jest wszystko ok. Można się przyzwyczaić.

#tvpis
  • 31
  • Odpowiedz
@Minieri: Z jednej strony, mam #!$%@?, bo udało mi się dojść do takiego poziomu w życiu, że zbliżający się kryzys nie powinien mnie wykończyć. Zaboli, ale poradzę sobie. Mam z czego zrezygnować by oszczędzać. Z drugiej strony, mam rodzine bliższą i dalszą, czy znajomych w gorszej sytuacji finansowej. I #!$%@? nie wiem co to będzie u nich.
  • Odpowiedz
@Jarasznikos: No to witaj w klubie. Ja się uczę jak robić pożywne dania za jak najmniej pieniędzy, bo wszystko co mam idzie głównie na leczenie mamy. Stałem się w tym dobry. Jak masz mąkę, jajka, ziemniaki i olej to wszystko można zrobić, wystarczy dokupić kawałek mięsa :)

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@dmasterpl: no bukiew tak to sie nazywa,
@Theo_Y: my tu o poważnych problemach a ty heheezkujesz
@Minieri: ależ ja czuje ironie, poprostu ostrzegam tak jak i mnie kiedys leśniczy ostrzegł 'faza może fajna ale na 90% ostatnia w zyciu'
  • Odpowiedz
@cybulion: Ale ja tego nie jem jak czipsy, jak widzę na spacerze z psem to podniosę, obłubię i sobie zjem 3 czy 4, zależy ile znajdę. Nawet nie wiedziałem że to szkodliwe, ale chyba nie w takich ilościach.
  • Odpowiedz
@msichal: Podpłomyk jest naprawdę spoko opcją jak nie masz świeżego pieczywa, ale trzeba zjeść od razu bo jak ostygnie to tylko do smieci się nadaje, bo jest gumowy i niejadalny
  • Odpowiedz
@Minieri: wczoraj gadałem z jednym pisiorem który cały czas twierdzi że peo to komuniści, w pisie wszyscy są święci i wcale nie ma afer. Kazał mi przestać oglądać TVN, jak mu powiedziałem, że nie oglądam tv to mi powiedział żebym przestał czytać onet bo to też niemieckie. #!$%@? dawno takiego pisiarskiego bingo nie miałem XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Minieri: Ja robię podpłomyki typu pipca - po upieczeniu z jednej strony na drugą trochę sera, można też dać trochę sosu pomidorowego czy innego podobnego smarowidła pod spod i masz mini pitcerki na śniadanie
  • Odpowiedz
@Minieri: Polska jest super krajem!
Po 10 latach zarabiam te 3000zł!

Jak idę do lekarza to za 2 lata bo taki termin
Jak cos się psuje w aucie to jadę na rowerze na szrot i potem sam wymieniam.
Jak mam coś zrobić w domu to robię sam tak samo jak
  • Odpowiedz