Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
#theoffice #biuro
Skończyłem dzisiaj the office. Piękny to był serial. Niżej mogą być spoilery więc jeśli ktoś się ich boi to niech dalej nie czyta.

Serial po odejściu Michaela moim zdaniem siadł na parę następnych odcinków ale potem było lepiej i naprawdę przyjemnie się oglądało dalsze losy bohaterów. Swoją drogą przywrócenie Michaela było zrobione w fajny sposób. Serial ma swoje lata więc ja chcąc nie chcąc na kilka spoilerów się natknąłem i wiedziałem że Michael wraca. Tylko nie wiedziałem jak dokładnie to będzie pokazane. Także wracając do tematu. Myślałem że Michael wpadnie do biura (nie wiedziałem że Dwight będzie brał ślub i o tym będą ostatnie odcinki. Myślałem że to będzie kolejny dzień w pracy) w swoim stylu czyli będzie darł mordę i tańczył albo robił parkoura xD A tutaj niespodzianka bo najpierw Jim i Dwight mają pogawędkę o tym że Jim nie może być świadkiem. Na początku myślałem że to kolejny żart i zaraz powie że żartuje i pójdą na ślub. Potem Jim patrzy w kamerę (tak naprawdę to obok ale będąc przyzwyczajonym do jego zagrywki myślałem że gapi sie w kamerę) i wtedy widzimy Michaela który za nią stoi. I co w przeciwieństwie do moich przypuszczeń nie drze mordy tylko stoi uśmiechnięty i stonowany. To było piękne. To było o niebo lepsze niż to co sobie wyobrażałem. Potem Michael nie ma dużo kwestii (chyba tylko mówi że czuje się jakby to jego dzieci brały ślub lub coś w ten deseń) co też w sumie było fajne. Nie było wspominek z jego strony jak to spoko było w biurze itd. Michael już dostał swoje pożegnanie w 7 sezonie i nie ma co rozdrapywać starych ran i robić mu pożegnania po raz drugi. Dobrze że Jim i Dwight się pogodzili. Naprawdę fajnie oglądało się to po tych wszystkich sezonach jak nagle doszli do porozumienia i potrafili współpracować.

To nie miała być żadna recenzja czy coś w tym stylu. Po prostu obejrzałem kawał dobrego serialu i chciałem wyrzucić z siebie swoje przemyślenia bo na pewno zostanie on już w mojej pamięci na zawsze.
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cooles: na pewno obejrzę to jeszcze przynajmniej raz. Tym razem obejrzę z angielskimi napisami a nie polskimi. Poducze się języka i przy okazji może wychwyce jakieś inne smaczki które były przetłumaczone niedosłownie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@johnblaze12345: w jakim sensie? Że mam plik z napisami i go odpalam tak jak na VLC playerze? To raczej nie. Ale tam już są napisy po polsku przecież tak jak na Netflixie itd.
Bo może źle mnie zrozumiałeś ale chodziło mi o to że tam niektóre kwestie są przetłumaczone tak że nie oddają do końca sensu zdania bo jest to np gra słów która po polsku już nie brzmi tak fajnie
Że mam plik z napisami i go odpalam tak jak na VLC playerze?


@OZIMONSTER: no właśnie spoko by było, bo to The Office są napisy zrobione przez hataków bodajże i bardzo dobrze są tam w nawiasach tłumaczone ciekawe zawiłości językowe, więc wszystko masz elegancko wyjaśnione, a te napisy na netflixach, etc, to pewnie jak w kinie - połowa rzeczy ucieka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@johnblaze12345: o to spoko opcja w sumie. Może kiedyś sobie obejrzę pirata i wgram te napisy. Już pomijam fakt że ma Amazonie jest dużo literówek albo w którymś odcinku jak gadają o Jan to ktoś chyba myślał że to jest facet i w napisach jest coś w stylu "Jan POWIEDZIAŁ że..." Oczywiście to tylko przykład bo nie pamiętam co tam gadali dokładnie ale chodzi o to że używali formy męskiej a
"Jan POWIEDZIAŁ że..."


@OZIMONSTER: ja #!$%@? xD płacisz za coś, a oni plują ci w mordę, ech...
w tych napisach do seriali robionych przez ludzi z pasji, za frajer, jest zawsze wymieniony ktoś kto robił napisy + kto robił korektę, więc błędów nie ma wcale. Staranko, które zawsze mocno doceniam. Swoje "Biuro" widziałem kilka razy całe i we wszystkich 9 sezonach nie wyłapałem do tej pory ani jednego błędu w napisach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@johnblaze12345: no ale najlepsze jest to że chyba w żadnym innym filmie czy serialu na Amazonie nie znalazłem błędu a w biurze było tego od #!$%@?. I masz racje. Trochę słabo ze ktoś kto robi to z pasji robi to lepiej niz ktos kto zajmuje sie tym zawodowo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@johnblaze12345: powiem Ci tak. Ja ten serial widziałem pierwszy raz w życiu. Na pewno wrócę do niego niedługo i nie wiem jak będzie ale moim zdaniem serial po odejściu Michaela lekko siadł ale tylko na chwilę. Może nie ma później akcji jak właśnie te z Michaelem gdzie robił idiotów z całej firmy (good morning vietnam xD) ale reszta ekipy to nadal ciągnie i miło się to ogląda. Znałem parę spoilerów i
Na pewno jest smutek gdy odchodzi ale nie sądzę żeby serial siadał na tyle że nie da się go oglądać


@OZIMONSTER: tzn jasne - da się oglądać i jest to dalej bardzo dobry serial. Ale to trochę tak jakbyś jadł zawsze obiad, gdzie są ziemniaczki i zajebisty schabowy, a od któregoś dnia ktoś mówi "od dzisiaj bez schabowego"
( ͡° ʖ̯ ͡°)