Wpis z mikrobloga

zastanawiam się nad założeniem klimatyzacji w mieszkaniu. Co ekipa to reprezentuje i poleca sprzęt innego producenta- stawki +/- takie same, moc kilimy okolice 3,2kW. Dzisiaj był facet jeszcze innej firmy. Samą cene za montaż i klimatyzator rzucił taką samą jak poprzednicy, ale dodał że jak dołożę +1 tysiąc to będę miał klimatyzator z pompom ciepła i będę mógł tym ogrzewać prawie całe mieszkanie (sporo zaoszczędzając na ogrzewaniu). Nie podał mi modelu tej klimatyzacji.

Pytania do kogoś ogarniętego:
1. czy jest sens zakładać klimatyzator z pompą ciepłą, bo podobno klimatyzator i tak ma funkcje grzania?
2. czym się różni klimatyzator z pompą wody i pompą powietrza od klimatyzatora z funkcją grzania?
3. czy faktycznie jestem w stanie którąś z opcji ogrzać zimą mieszkanie? (mówię okolice 0 stopni na zewnątrz)

#remontujzwykopem #klimatyzacja #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
  • 7
Ostatni to niezly dzban:)

Jak chcesz grzac cala chate przez całą zime to doplacasz za bajery ktore sprawiaja że klima sobie lepiej radzi z duzymi mrozami + taniej grzeje.
Ale nie nazywa sie to funkcją pompy ciepla. :)));)

Ja chcesz tylko czasem dogrzewać a oczekujesz glownie chodzienia to i tak każda klima ma opcje grzania tylko te drozsze robią to troche taniej i nieco lepiej.

Musisz sobie odpowiedziec na co sie nastawiasz.