Wpis z mikrobloga

O ile może wzrosnąć składka na AC za jedną szkodę około 1000-1800 zł (malowanie jednego lub dwóch elementów)? Auto o wartości około 8000-9000 zł. Rocznikowo 16 lat. W systemie UFG posiadam AC przez 2 lata. Zastanawiam się, czy opłaca się to robić z AC czy lepiej na własną rękę. Moja składka OC+AC+Ass+szyby to aktualnie niecałe 1500 zł. Samo OC pewnie między 400-600 zł.
#ubezpieczenia #ubezpieczenie #samochody #ac
  • 26
@Adrian77: Nie da się tego określić. Jedynym sposobem aby się tego dowiedzieć - zatrudnij się po kolei w każdej firmie ubezpieczeniowej jako aktuariusz lub osoba odpowiedzialna za algorytm związany ze szkodami komunikacyjnymi. Wtedy będziesz wiedział na 100%. Teraz mogę Ci jedynie napisać, że od 100 zł do 50.000 zł.
@Adrian77: Każda firma ma inaczej. Serio. Gdyby dało się odpowiedzieć to bym to zrobił :-)
Musisz wziąć pod uwagę też fakt, że teraz może i wzrośnie Ci o 400 zł ale jak za rok kupisz nowe auto to wtedy składka może być kosmiczna bo szkoda widnieje na PESELu. Pogadaj ze swoim pośrednikiem to oni Ci może lepiej na to pytanie odpowie i doradzi co robić.
@Adrian77
Skladka w tym samym tu moze sie zmienic nawet w tym samym tygodniu- nie ma reguly i nikt nie powie jaka bedzie roznica w nowym roku polisowym.
Znam przypadki gdzie bylo wyplacone odszkodowanie z ac,a skladka odnowieniowa zmalala.
@Adrian77
Inna sprawa,ze na tu to tez biznes i czasami firmy obnizaja skladki w celu przyciagania klientow
Moze w innym tu bedziesz mial za rok taniej? Nie ma reguly,ubezpieczenia to usluga jak kazda inna- po co placic,skoro przy nadarzajacej sie okazji nie chcesz z niej korzystac?
@Adrian77
Tyle to moze kosztowac sam zderzak w aso...
W jakim tu autocasco,jaki wariant,sa wklady wlasne czy ich nie ma,czy jest wykupiona amortyzacja?
Np.w link4 nawet w opcji warsztat mozesz miec niewykupiona amortyzacje i wtedy doplacasz na dzien dobry 60% wartosci czesci.
@vegetassj1: Mam Link4 i wykupioną amortyzację. Wersja warsztat. Jeśli dobrze pamiętam, to nie muszę wybierać aso. Tylko najpierw na swój koszt naprawiam, a ja przedstawiam dla Link4 fakturę. Wkład własny chyba 500 zł.
@Adrian77 Compensa,Ergo Hestia,Warta/HDI
Dodatkowo w takiej Hestii mozesz spokojnie wykupic stala wartosc pojazdu
W Compensie tez jezeli auto jest krajowe
I to niezaleznie od wieku

Oznacza to,ze wiesz od jakiej kwoty bedzie wyliczona szkoda,przy zmiennej tego nie wiesz- na pewno bedzie nizsza,bo wartosc samochodu( suma ubezpieczenia) nie wzrosnie w roku polisowym
@Adrian77
Nie znam Twoich danych osobowych i nie wiem czy ktos inny nie zrobi tego samego za np. 1000 zl,albo za 1500 zl zaproponuje duzo lepsze warunki
Assistance link4 proponuje bardzo niskie limity auta zastepczego np- zwlaszcza przy awarii,bo wariant plus to tylko dwa dni.
W takiej Hestii nawet podstawowy wariant awaria proponuje 5 dni.
Ubezpieczenie szyb masz na 3000 zl,gdzie w HDI czy Ergo masz na 5000 zl,w PZU mozesz sam
@vegetassj1: Najbardziej mi na assistance zależy, a z AC to przede wszystkim żywioły, zwierzyna i ewentualnie pożar. Więc idealnie jakieś mini casco by się nadało. Ale skoro trochę drożej dostałem AC, to czemu nie? Czytałem warunki i było coś tam, żeby nir robić napraw bez ich zgody.
@Adrian77 W kazdym tu tak masz,tak samo zeby otrzymac pojazd zastępczy z assistance musi byc auto holowane za pośrednictwem tu. Nic nie robisz bez porozumienia z tu, dotyczy to kazdego towarzystwa
A najlepszy assistance na europe ma Ergo Hestia- no limit w kraju i 1500 km w Europie( i to samej Europie,u konkurencji ten limit jest laczny na holowanie zagranica i Polsce)