Wpis z mikrobloga

#warszawa pytanie odnośnie komunikacji miejskiej. Nigdy nią nie jeździłem tam dlatego pytam
Jak sobie w apce mniej więcej obczajam jak dojade z punktu a do b to widzę że przy nazwach przystanków są numerki, np Centrum 06 i Centrum 07. I co to oznacza?
  • 12
@oreoo: czyli jak nie znam tych przystanków to w sumie muszę chodzić po tych 4 przystankach i patrzeć który ma jaki numer dopóki nie trafię na ten właściwy xd
@viciu03: Lepiej chodzić niż pojechać w złym kierunku.
Ja w sobotę, żeby dojechać z centralnej pod zamek straciłem z jak dojadę około 25 min zanim trafiłem odpowiednio, ale spoko ;)
@viciu03: są w każdym autobusie i tramwaju, do tego przy wielu przystankach. Możesz też kupić przez telefon (np. w apce jakdojade), ale pamiętaj o tym, że bilet trzeba skasować wsiadając do autobusu/tramwaju/metra (poprzez zeskanowanie kodu QR).
@viciu03: Automaty są już chyba w każdym autobusie/tramwaju. Tylko przygotuj się na płatność kartą.
Jeśli bedziesz chciał skorzystać z biletu w appce np. jakdojade, to pamiętaj, że musisz zeskanować qr kod (naprzeciwko wejścia) żeby "skasować" bilet w appce.
@viciu03: jeśli chodzi o wyznaczanie tras, to jak wyżej mówią - jakdojade

ale jakby ktoś Ci podał jakąś nazwę np. Centrum 06 to najprościej sprawdzić to w mapach google, wpisujesz odpowiednią frazę i masz idealną lokalizację przystanku