Wpis z mikrobloga

@presburger: żeby mieć dokładnie takie to musisz mieć minimum trzy lampy - na tło i dwa z przodu pod kątem.

Jak postawisz dwa softy to będziesz mieć cienie


@fotoskora: jak ustawisz modela/modelkę daleko od tła to praktycznie w ogóle nie ma cienia, no tylko nie będzie śnieżnobiałe :) Można śmiało uzyskać podobny efekt nawet z dwoma światłami, kwestia dobrania modyfikatora głównie, najlepiej mieć dwa stripy do tego, jeżeli chcesz robić
  • Odpowiedz
@presburger: Moim zdaniem to zdjęcie jest szparowane. Robisz to na jakimkolwiem tle które wyróżnia się od postaci i później w kilka sekund wicinasz automatycznie w Photoshopie. Robimy tak w swoim sklepie.
  • Odpowiedz
@belno-pl: tak wygląda, sam nie mam miejsca postawić trzeciej lampy, więc często delikatnie rozjaśniam białe tło (nie do przesady).

Można też postawić softbox za modelem/modelką, 120 albo 160 i jedno światło od góry, jeżeli chcemy mieć rozświetlone tło. Efekt jest zgoła inny, bo robi ładny kontur.
  • Odpowiedz
@geuze: mozesz mirku podpowiedziec jak to ogarnac budzetowo? chce robic takie zdjecia dobrym smartfonem - jakosci dobrej lustrzanki nie potrzebuje. mam białą fajna sciane, ale chcialbym tez pokazac cala sylwetke. w przypadku robie na scianie ktora byłaby tłem, musze ją mocno doswietlic, czyli dwa softboxy na statywach pod katem z obu stron. jakie kupic? domyslam sie ze nie te prostokątne gowniane za 70 zl z chin, zgadza sie? czy tło musi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@presburger: ja mam dwa godoxy SK300II i różne softboxy, ale smartphone tego nie wyzwoli, błyskowe ma najlepszą wydajność cena/jasność.

Tutaj rzeczywiście wchodzi w grę tylko softbox z allegro na żarówkach jeżeli chcesz po taniości, ale nie wiem czym doświetlić tło, może jakiś halogen?
  • Odpowiedz
@geuze: halogen do ogarnięcia, mam wrazenie ze te softboxy allegrowe sa bardzo słabiutkie, w sensie zarowki. co tam mozna wlozyc ewentualnie mocniejszego? poszperam jeszcze na olx. ewentualnie w postprodukcji w ps-ie cos podciagne
  • Odpowiedz