Wpis z mikrobloga

Hej mirki sprawa wygląda tak, moja karta ma 3 złącza displayport i jedno hdmi. Złączem HDMI chcę puścić sygnał do TV. Ale z DP mam zagwozdkę, mam stare monitory, jeden ma wyjścia tylko hdmi, drugi tylko vga. Czy te kable po 2 dychy na allegro z displayport na hdmi i z displayport na vga są coś warte? A może polecacie coś innego?

#komputery #pcmasterrace #monitory
  • 7
  • Odpowiedz
Czy te kable po 2 dychy na allegro z displayport na hdmi


@TaylorLaw: ponad 10 lat temu ściągałem z chińczykowa za 40 jak u nas były po 140 i działa do dziś (ograniczenie to 1920x1200 60p) na vga też powinien, choć taki monitor to się tylko do wyj*bania nadaje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TaylorLaw: z dp na HDMI powinno działać, mam nawet taki kabel z allegro i nie ma problemu. Z dp na VGA to już głowy nie dam, ale nawet jeśli będzie działać to VGA? W 2022?
  • Odpowiedz
Dzięki, dzięki panowie, chyba tak trzeba będzie zrobić. No monitory wiekowe, jeden 24 cale ma z 5-6 lat, a drugi z vga 19 cali, to ma z 10 albo lepiej xd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@_kapsel: @TaylorLaw: spokojnie. dp>vga będą działać. takie rozdzielczośći bez problemu

@wojciet: możliwe, coś mi świtało o jakiś aktywnych adapterach z sygnału cyfrowego na analog ale to może było coś innego
  • Odpowiedz
generalnie nigdy bym nie polecał adapterów z cyfry na analog ale jakoś dziwnie z dp>vga nigdy kłopotu nie miałem. ale to tylko w tym wypadku:)
  • Odpowiedz
@TaylorLaw: a jeszcze mi się przypomniało, przynajmniej kiedyś karty graficzne miały problemy z ilością takich przejściówek 2 to max, tylko nie jestem pewien czy jednocześnie hdmi będzie działać

@_kapsel: @wojciet: akurat jeszcze scamowego kabla dp->VGA nie widziałem. One mają wbudowany konwerter (jeden scalak i parę biernych elementów, mieści się w jednej z wtyczek zasilanie bierze z DP) tylko karta musi obsługiwać tryb DP++ wtedy na takim porcie przechodzi w
  • Odpowiedz