Wpis z mikrobloga

Lubię artykuły Marcina Wyrwał. Pisze jak jest bez owijania w bawełnę i tylko dlatego, że nie pisze o Ukrainie w różowych barwach zarzucane mu jest kłamliwie, że jest prorosyjskim dziennikarzem. Nie. Właśnie na tym polega prawdziwe dziennikarstwo, że pisze się obiektywnie na temat sytuacji na Ukrainie mimo, że jesteśmy za nią całym sercem i chcielibyśmy, żeby osiągnęła same sukcesy w wojnie z Rosją.
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/gospodarcza-zapasc-ukrainy-skad-wziac-pieniadze-na-wojne/w86wpvk

#wojna #ukraina
  • 38
  • Odpowiedz
@Grooveer: Wyobrażasz sobie, że Marcin Wyrwał pisze na wykopie? Zostałby zwyzywany od onuc i zwolenników Putina. Ukraina wygrywa, za kilka miesięcy rusza ofensywa na Chersoń, a za 5 lat kraj ten dzięki pomocy UE stanie się krainą miodem i mlekiem płynącą. Nikt nie chce słyszeć o tym, że Rosja jest jak topielec. Upada na dno, ale razem ze sobą na to dno zabiera Ukrainę.
  • Odpowiedz
dlatego, że nie pisze o Ukrainie w różowych barwach zarzucane mu jest kłamliwie, że jest prorosyjskim dziennikarzem


@Grooveer: zarzutów o jego prorosyjskość to chyba nigdzie nie słyszałem. Problem jest taki, że często stara się na siłę pisać w kontrze, kontrowersyjnie do powszechnej opinii, chyba tylko po to, żeby zdobyć więcej kliknięć.
I powstają wtedy takie teksty-potworki, w których zarzuca ekspertom od wojskowości, że nic nie rozumieją, bo on był na froncie,
  • Odpowiedz
  • 3
@zobq skoro widzi, że większość dziennikarzy w Polsce nie pisze i nie mówi za bardzo o problemach Ukrainy to on postanowił, że będzie pisał o tych problemach. Żebyśmy jako odbiorcy mediów mieli szerszy pogląd na sytuację na Ukrainie jeśli korzystamy z różnych źródeł i mediów.
  • Odpowiedz
@zobq: byla masa zarzutow, w tym tak glupich, ze Onet jest niemiecki a niemcy kibicują Rosji,.wiec dziennikarz pisze to na zlecenie XD wykopki to dzbany i schizofrenicy
  • Odpowiedz
@Grooveer:

skoro widzi, że większość dziennikarzy w Polsce nie pisze i nie mówi za bardzo o problemach Ukrainy to on postanowił, że będzie pisał o tych problemach

To, że pisze o problemach to bardzo dobrze i chwała mu za to. Problem gdy zaczyna wierzyć, że jako jedyny mówi prawdę i zarzuca oficerom, że też ulegają propagandzie, a on, dzięki rozmowom z żołnierzami na froncie wie wszystko lepiej.

@Godir17: cóż, jak
  • Odpowiedz
@zobq: on pisze że ta cala UKRAINA WYGRYWA jest izuloryczne. Kraj jest zniszczony, ludzie na wschodzie Ukrainy ekstremalnie wycieńczeni a to wszytko wisi na żołnierzu armii ukraińskiej.
Kto obrósł w piórka to my tu doskonale wiemy.
  • Odpowiedz
@zobq: wydaje mi sie, ze rozmowa z żołnierzem i niskim oficerem lepiej oddaje pole walki niz z wyższym oficerem, z takiego ludzkiego punktu widzenia, a wydaje mi się, ze Wyrwal chciał podkreślić ogromną tragedię takich pojedynczych konkretnych osób i tego, ze wojna mimo, ze w pewnym sensie zwycięska jest obarczona ogromnym kosztem po ktorym Ukrainie bedzie sie dzwigala conamniej 10 lat
  • Odpowiedz
@Jebwleb: zarzuca oficerom i ekspertom, w tym międzynarodowym, że nie mają pełnej wiedzy, i że on wie lepiej - proste. Według mnie obrósł w piórka.
  • Odpowiedz
@Grooveer: ale ja mam wątpliwości czy nie traci bo się tak skutecznie broni czy nie traci bo Rosjanom najzwyczajniej przestało zależeć. Po co im teren który muszą zrównać z ziemią aby go zająć? Przecież to jest całkiem bezsensu Zdobywają zniszczone wsie i miasta bez przemysłu. Moim zdaniem ten konflikt został już zamrożony i będą teraz miesiącami gnębić Ukrainę różnymi atakami rakietowymi bo czemu nie?
  • Odpowiedz
@Grooveer: Nie przeszkadzają mi teksty Wyrwała, chociaż uważam, że często bywają zbyt alarmistyczne i pesymistyczne wręcz w oderwaniu od realiów. Ale zarzuty w stosunku do niego był wysuwane jeszcze przed wojną i rzeczywiście, miał specyficzne podejście do pisania o Ukrainie. Najgłośniejsza chyba sprawa: wywiad z watażką donieckich separów przeprowadzony razem ze słynnym swego czasu na wykopie Maciejczukiem https://www.press.pl/tresc/55151,onet-po-fali-krytyki-usunal-rozmowe-z-donieckim-separatysta
  • Odpowiedz
@Godir17:

wydaje mi sie, ze rozmowa z żołnierzem i niskim oficerem lepiej oddaje pole walki niz z wyższym oficerem

nie zgodzę się. Zwykli żołnierze i oficerowie zawsze przeceniają możliwości przeciwnika i nie doceniają swoich - co jest jak najbardziej zrozumiałe. Ale ten efekt jest znany co najmniej od 2 wojny światowej. np. Alianci zawsze uważali czołgi niemiecki za lepsze i wszędzie widzieli tygrysy i pantery.
  • Odpowiedz
  • 0
@JPRW Wyrwał też nie jest święty i zdarzały mu się błędy, ale generalnie stara się być lepszy i wyciąga wnioski ze swoich błędów.
  • Odpowiedz