Wpis z mikrobloga

Zostawiłem auto u mechanika ale mam wątpliwości co do jego metod. Nagle zaczął mi wibrować silnik i nie mieć mocy więc podjechałem do najbliższego mechanika. Podpiął pod komputer i mówi, że nie działają 3 cewki (wszystkie z jednej strony) i trzeba je wymienić. No i jakoś nie wydaje mi się, żeby to 3 cewki na raz i to z jednej strony padły ( ͡° ʖ̯ ͡°) macie jakiś pomysł co to może być i czy w ogóle warto u tego gościa trzymać samochód?

Samochód to w211 e280 (benzyna 3.0 V6)

#mechanikasamochodowa #mercedes
  • 23
@KolegaPatryk: Jak dla mnie bzdura z tymi cewkami, nigdy na raz nie padnie 3 i to akurat po jednej stronie silnika. Sprawdziłbym wiązki i podlączenie do ecu, dla pewności możesz pozamieniać cewki stronami, ale nic to nie da raczej. Dalej sprawdziłbym rozrząd, wyciagnięcie łańcucha i układ wydechowy po wadliwej stronie, zdaje się że tam jest katalizator zaraz za kolektorem, może się przytkał?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KolegaPatryk: po pierwsze to elm327 pod obd i sam sprawdź błędy. Dopiero jak będziesz widział błędy, to próbuj zamienić miejscami cewki między cylindrem z błędem i bez.