Wpis z mikrobloga

Mam dysk M2. No i fajnie, grzeje się więc sprytnie kupiłem radiator z taśmą termoprzewodzącą. I tu moje pytanie, dysk ma naklejoną etykietkę i napisany warranty void if removed. Ok rozumiem ale tu moje pytanie, rozumiem trzeba to jakoś zdjąć zeskrobać no bo o ile to nie jest jakiś magiczny papier no to bardziej izoluje niż pomaga odprowadzać ciepło. Jakie jest wasze doświadczenie?
#komputery #ssd #dysk #hardware #pcmasterrace
kolonko - Mam dysk M2. No i fajnie, grzeje się więc sprytnie kupiłem radiator z taśmą...

źródło: comment_1661333852JZQbokKVQr1PnjgYZwncSN.jpg

Pobierz
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kolonko: no ściągać, bo i tak jak przykleisz na to taśmę to jak będziesz chciał kiedyś odkleić do zejdzie z naklejką, a tak jak piszesz, jest to dodatkowa, zbędna izolacja. Jak się nie odklei po dobroci to możesz zmyć resztki IPĄ (izopropylenem).
@kolonko: jak nakleisz taśmę termoprzewodzącą NA ten papier - i tak będzie znacznie lepiej niż bez czegokolwiek (a tak fabrycznie producent to zrobił - że bez niczego - i jakoś powinno działać. Przecież nie pisze w istrukcji "konieczne dodanie radiatora") - a sam papier nie stanowi jakiejś znaczącej izolacji termicznej (dla takich mocy). To tylko jakieś 5W w ciepło - grzeje się fest, bo nie ma jak oddać tego ciepła, dodasz