Wpis z mikrobloga

Po paru latach mieszkania w #mieszkaniedeweloperskie stwierdziłem, że to nie dla mnie i chcę wyprowadzić się na wieś pod Warszawę. Wpadło mi w oko takie ogłoszenie. Dom parterowy ok 116 m2 powierzchni użytkowej, co w zupełności spełnia moje oczekiwania.
https://www.otodom.pl/pl/oferta/dom-z-furtka-do-lasu-bezposrednio-ID4hyRx

Zastanawiam się czy kupno domu od dewelopera to grube przepłacanie kasy, czy może jednak warto dołożyć trochę kasy i dać zarobić osobie która na tym się zna i mieć święty spokój.
Z drugiej strony, mógłbym skupić się na szukaniu działki i potem na próbie rozpoczęcia budowy ale to znacznie wydłuży czas budowy (aczkolwiek pewnie będzie znacznie taniej...).
Jakieś sugestie? Wnioski z własnych przejść z budową/kupnem domu?

#nieruchomosci #budownictwo #budowadomu
  • 14
@ja_tu_czytam: no wybudujesz sam i ile zyskasz? 100k? 200k? To musisz sam sobie policzyć. W jakim wieku jesteś, czy szukasz spokoju, czy chcesz wojować z sąsiadem o wodę, pozwolenia 6msc, budowa, ekipa na każdym krok itp. Jak masz czas jeździć na budowę, pilnować materiałów, ekipy, w ogóle znasz się na tym to może warto oszczędzić?

Jeśli się nie znasz to i tak się nie zorientujesz co jest nie tak.
@ja_tu_czytam:
Domek pod lasem wygląda urokliwie ale ta droga to będzie masakra. Po deszczach będą powstawać dziury i ogromne kałuże, które trzeba będzie non stop naprawiać. Nawet jeżeli to droga gminna to przygotuj się, że może raz na rok coś tam nawiozą, a poprawki będą potrzebne częściej. W zimie dojdzie problem odśnieżania.
@ja_tu_czytam: Na pewno szybciej i mniej stresowo. Ja mam juz dość budowy a dopiero media i materiały ogarnąłem xD

Co do ogłoszenia - patrząc na okolicę raczej strzelam, że zaraz będą dookoła domki podobne do Twojego więc to 'pod lasem' może się szybko zmienić.

Ale zastanów się, czy lokalizacja jest dla Ciebie - jak do tej pory mieszkałeś w mieszkaniu (pewnie w mieście) to strzelam, że jestes przyzwyczajony do posiadania wszystkiego
@ja_tu_czytam kupiłem od dewelopera pod Warszawą, to była jedna z lepszych decyzji życia, jak nie masz znajomości w stylu podam Jerzy przywiezie koparkę piasku za 300 zł, a Pan Jasio zrobi wykopy za pół ceny to każdy będzie Cię doił i zapłacisz więcej niż tutaj cena Total, a tak masz jeszcze 5 lat rękojmi
@ja_tu_czytam: Popatrz tez na skomunikowanie z Warszawa i alternatywne dojazdy, tj. najlepiej żeby mieć wygodne połączenie koleją i alternatywny szybki dojazd samochodem. Co do samego domu się nie wypowiem, ale mam wrażenie ze trochę nasrane i blisko siebie działki/domy. Sam mieszkam w niedawno kupionym domu około 35-40 min drogi od Warszawy i bardzo sobie cenie daleka odległość domów od sąsiadów. Cena wydaje mi się dość wysoka, natomiast Piaseczno to dość blisko
@ja_tu_czytam działka 100 tys za 1000m2 w tej wsi. Czyli zostaje 820 tys za dom 116m².

Według mnie bardzo dużo. Deweloper zarabia na takich budowach ok 30 procent. Więc sam sobie policzy czy masz jeszcze 200(?)tys na urządzenie
@ja_tu_czytam: ja bym tam nie kupił, brak infrastruktury. Ja przy wybieraniu działki kierowałem się dostępnością do usług i jakąś komunikacją publiczną do Wwa, tutaj nie ma ani jednego ani drugiego. Co jak zepsuje Ci się samochód, co jak jednak Ty lub ktoś z rodziny będzie musiał codziennie dojeżdżać, bułki, kino, basen itp. Tym bardziej że przesiadka z miasta może być bolesna, jak spóźnisz się na autobus/pociąg to możesz być w plecy