Wpis z mikrobloga

Grupy o #nieruchomosci na facebooku są niesamowite. Nawet tutaj nie widzę tyle żalu i płaczu na każdym kroku, oraz wyśmiewania każdej oferty. A pamiętajmy, że tu jesteśmy anonimowi a tam ludzie to robią ze swoim imieniem, nazwiskiem i zdjęciem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na porządku dziennym:
- wyśmiewanie każdej oferty najmu która jest droższa niż w 2019 roku
- wyśmiewanie każdej sprzedaży mieszkania powyżej 10 tys/m2
- wyśmiewanie każdej oferty kawalerki 18-22 m2, nawet jeśli kosztuje 1500zł, że to schowek na miotły i nikt tego nie wynajmie
- krytyka każdego kto śmie posiadać mieszkanie na wynajem, przezywanie od landlordów, januszy, wyzyskiwaczy

Dzisiaj widziałem jak ludzie wyśmiewają ofertę mieszkanie na Zabłociu w #krakow w nowym bloku, wykończone do wejścia za prawie 17k/m2 z miejscem i komórką w cenie. No błagam, ile to ich zdaniem ma kosztować, jak deweloperki są po 14k przy małych metrażach :D

Oczywiście nikt nie bierze pod uwagę inflacji, wzrostu cen mieszkań za jakie były kupowane - a przypominam, że każdy chce mieszkać w nowym mieszkaniu świeżo oddanym, a nie bloku z lat 70-80 ( ͡° ͜ʖ ͡°), czy wzrostu rat kredytów.

Smutno się to czyta, bo mam wrażenie, że Ci ludzie są totalnie oderwani od rzeczywistości, nie widzą co się dzieje wokół nas, dlaczego tak jest. Wszystko oczywiście jest winą wynajmujących ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście na odpowiedź aby sami sobie kupili mieszkanie, wykończyli i się do niego wprowadzili, maja 2137 wymówek.

Ale plus jest taki, że przez te komentarze ogłoszenia na grupach są podbijane i więcej ludzi je widzi :D #mieszkanie
  • 70
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 89
@KromkaMistrz: ludzie odreagowują.
Rok temu chciałem kupić mieszkanie na etapie dziury w ziemi.
Czy można gniazdka w innym miejscu?
Nie
Czy można...?
Bierzesz pan jak jest projekt bo inni czekają.
  • Odpowiedz
@killzone: no jedna z najdrozszych dzielnic krakowa, wiele osob chce tam mieszkac. Co do sprzedajacych na WT 2.0 tez bedziecie pisac "powodzenia" bo sprzedaja cos za 22k/2m?

@bartez_94: no ludzi ostatnio porąbało, ale troche to rozumiem - potrzeba mieszkania to najważniejsza potrzeba człowieka, jak ktoś jest niewykwalifikowanym pracownikiem a chce mieć 2 pokoje to ma mały problem.
Smieszne jest to ze jakbys wrzucil swoje mieszkanie w cenie w
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: no w tamtym roku byl dramat u deweloperow. Im wiekszy deweloper tym trudniej, bo taka develia miala 4 czy 5 inwestycji po pare etapow w sprzedazy, a handlowcow do ogarniecia wszystkiego 5 czy 6 bodajze. To nie dziwie sie ze nie chcialo im sie rozwodzic nad wszystkim. Teraz sytuacja sie odwrocila.
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz:

- czy uwazasz, ze inflacja nie dotyka kupujacych? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- spadek udzielanych kredytow o 80 %,
- brak podwyzek w wielu branzach,
- jak byl covid to wynajmujacy plakali, ze nie ma komu wynajac, a jak sie pojawili
  • Odpowiedz
. Jakosc zycia spada z roku na rok, a koszty rosna. :)


@little_muffin: chyba Twoja, bo nie moja ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak powaznie - zablocie jest drogie i nie wazne co bedziemy mowic, ludzie wciaz beda tam tyle placic. takze obcokrajowcy, bo kazdy hindus przyjezdzajacy do krakowa, pierwsze co to chce mieszkac w garden residence. co do 17k z metraz do wejscia... to lepiej
  • Odpowiedz
@little_muffin: wejdź na fejsa na grupę z mieszkaniami KRAKÓW WYNAJEM i tam jest wpis Eweliny Gurgul i Adriana Szarego po 100+ komentarzy xD nie mam na komputerze facebooka. Jest też coś kogoś o moście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: Ta, widzialem wczoraj oferte 50 metrow na grzegorzkach za 5800 odstepnego + media, oczywiscie wysmialem, chcoiaz tyle mozna zrobic, mieszkanie nie nowe, standard ikea. No ale karawana jedzie dalej.
  • Odpowiedz
Bo to jest taki przypadek jak z mickpl.
To są ludzie, którzy nie załapali się z kupnem nieruchomości przed wzrostami i teraz cóż, pociąg odjechał, pieniądze im spala inflacja, ceny idą w górę, zdolność kredytowa spadła, no i wylewają swoje flustracje w internecie.
Wiem coś o tym. Kupowałem dom w 2019. Brata namawiałem bo były na ulicy jeszcze dostępne. Twierdził że jeszcze stanieją, że teraz nie chce kupować, może za rok. Nagle
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KromkaMistrz:
Te grupki to świetny content rozrywkowy. Nie szukam już niczego na najem ale raz na jakiś czas lubię poczytać te gownoburze. Zwykle prawda leży gdzieś po środku bo reakcja ludzi przesadzona (chyba nie wiedzą jakie gówno ludzie pchają na rynek) ale oferty też oderwane. Te ostatnie podwyżki ciężko sprowadzić do inflacji jak czynsze potrafiły pójść po 50%++
  • Odpowiedz
@markhausen: dokładnie, cała polska przyjeżdża do Krakowa chce mieszkania, dodatkowo ludzie spoza PL chcą tam mieszkanie mieć. Zarobki lecą szybko w górę. Inflacja w górę. Najem może się unormuje gdyby wszyscy co zjechali wyjechali i jakiś covid wrócił. Podobno wszystkie mieszkania obecnie są kupowane przez lekarzy i programistów, dziwne nie? xD Lekarz robił po 100k na miesiąc z dodatków covidowych, a programiści przeszli na zdalne z zachodu i robią po
  • Odpowiedz
@killzone: wislane tarasy 2.0, sorki. jedna z najbardziej fancy i drogich inwestycji w krakowie. z tych wiekszych.
@golomb13: wiesz ja tez mam w ofercie najmy odjechanych mieszkan w odjechanych cenach, na fabryczej, gdzie w tej cenie bys mial 2x wieksze mieszkanie. Ale ludzie i tak chca tam mieszkac. W tym konkrentym miejscu. I ich stac.
Jakbym zarabial 30k miesiecznie to tez bym wolal placic 7k za mieszkanie na
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: Oczywiscie, dlatego napisalem ze mozna sobie tupac noga ale rynek robi swoje. Chcesz to #!$%@?, nie to #!$%@?. No ale im blizej pazdziernika tym wiecej contentu na tych grupkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz