Wpis z mikrobloga

Hej. ;)

Ostatnimi czasy myślę o zmianie imienia bądź nazwiska - po prostu chcę zmiany z takiego powodu, iż obecne mi się zwyczajnie nie podoba (mam na imię Włodzimierz). ;)

Czy w polskim prawie jest możliwość zmiany wyżej wymienionych danych osobowych na amerykańsko-brzmiące? Co w ogóle trzeba wypełnić, jak taką prośbę o zmianę uzasadnić i motywować? Pytam, bo być może ktoś kiedyś robił podobną rzecz i udzieli mi kilku wskazówek. ;)

Tagi jeszcze Wam zapodam:

#pytanie #imie #zmianaimienia #urzedy #urzad #zmiananazwiska
  • 13
  • Odpowiedz
@SScherzo: Ja gdybym miał zmienić, to też bym zmienił na angielsko brzmiące, żeby w przyszłości nikt nie miał problemu z wymową mojego imienia i nazwiska. Ale nie mam tego problemu, bo mam na imię Adam. Chyba najlepsze imię jakie można mieć, jeśli o to chodzi ;p
  • Odpowiedz
@SScherzo: chciałbym mieć imię bądź nazwisko w wersji amerykańskiej - Fox. Poza tym niedługo wybieram się tam, bądź do Anglii, więc od razu nie miałbym problemów, gdyby ktoś pytał o dane osobowe. ;)
  • Odpowiedz
@Keffiro: hmm, ja myślę, że z moim imieniem nikt nie będzie miał w przyszłości problemu z wymową, bo nie zamierzam emigrować na zmywak, a Polacy z Martyną sobie jeszcze radzą.
  • Odpowiedz
@The_Fox: 0/10 ale jeśli prawda to nie zmienisz ze względu na widzimisię, musisz pokazać że przeszkadza ci w życiu lub masz podstawę ku temu by zmiany się domagać (urodziłeś się pod innym nazwiskiem, wracasz do panieńskiego matki itp.)
  • Odpowiedz
Tak, jakiś urzędas czy ktoś sie musi na to zgodzić, moja kumpela zamieniała pierwsze z drugim przed 18stką i było z tym trochę roboty - akty urodzenia zgoda obojga rodziców, plus jakiś wywiad z rodzicami i koleżaką. Co do uzasadniani było takie, że od zawsze mowili do niej z drugiego.
  • Odpowiedz
@The_Fox: Przychodzi facet do urzędu

- Dzień dobry, chciałbym zmienić nazwisko.

- Jak się pan nazywa?

- Maciej Gówno.

- Rozumiem, ma pan powód do zmiany. To jakby chciał się pan nazywać?

  • Odpowiedz