Wpis z mikrobloga

Mam pytanko do posiadaczy psów i kotów. Może być ich dużo, ale chciałbym ująć wszystko w jednym poscie.

Ale jeszcze w skrócie sytuacja o mnie: Miałem przez 12 lat psa, którego bardzo kochałem i myslalem, ze będę do końca życia psiarzem, ale później sytuacja życiowa sprawiła, że po cioci odziedziczyłem koty i też je pokochałem.

Obecnie w moim mieszkaniu jest pustka i nie ma ani tego ani tego :( Stwierdziłem jednak, że nie mogę się zdecydować czy chcę mieć psa i kota, a mam warunki i pracę na posiadanie obu zwierząt - tak więc chciałbym wychować zarówno kociaka jak i psa.

Pytania:

1. Dużo jest problemów w wychowywaniu psa i kota w jednym domu?
2. Miałem psa zakupionego na "straganie". Teraz zastanawiam się nad Goldenem albo Shiba - ma ktoś do polecenia jakąś hodowle?
3. Jakie są akcesoria, zabawki i inne must have dla psa obecnie? (trochę mineło od czasu kiedy miałem psa)
4. Jeśli nie hodowla to czy ktoś miał z adopcji i jak wygląda taki proces? W schronisku też są procesy adopcyjne?

Ogółem przydałyby się porady jakie problemy albo czego się spodziewać kiedy jest i pies i kot w jednym domu :)

#psy #adopcja #koty #kiciochpyta
  • 9
@maxwol: Psa tylko miałem. Ze schroniska. Jak na spacerze dojrzał kota - to prawie mnie nie przewrócił. Oczywiście "dowód anegdotyczny" - ale powiedzenie "żyć jak pies z kotem" zapewne nie wzięło się znikąd.
Ergo - czy masz tyle czasu, by od młodego uczyć ich wzajemnej tolerancji?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@maxwol: Fajnie mieć kota i psa, mozna brać albo oba małe, albo jedno małe drugie dorosłe albo oba dorosłe. Tak długi jak oba zwierzaki będą pro koty/pro psy. Czasem można wiąć dorosłego kota ktory będzie się lepiej czuł z psami niż z innymi kotami.

Co do adopcji, schorniska zazwyczaj nie mają jakiś specjalnych procedur adopcyjnych, ale są wyjątki. Fundacje mają #!$%@? procedury ale zazwyczaj dostaje się zwierzę w lepszym stanie, zadbane,
@maxwol: Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytania, bo zachowanie psa w stosunku do kota oraz zachowanie kota w stosunku do psa są całkowicie zależne od charakteru kota czy psa xD Niektóre psy mają wywalone na koty i nie ma żadnego problemu z wprowadzeniem do domu innego zwierzaka, a niektóre więc kotów nienawidzą.

Mój pies jest bardzo wycofany jeśli chodzi o koty, nie robi im krzywdy, zazwyczaj jest ciekawy, powącha kota, a
@maxwol: Myślę, że to najlepsze rozwiązanie - od małego. Tylko upewnij się, jak długo będziesz mógł pracować z domu. Bo tu jest inne niebezpieczeństwo jak sądzę - jak przeniesiesz się na pracę w siedzibie - kot to spokojnie zniesie; ale pies może zacząć odczuwać samotność, opuszczenie. Niektóre bardzo źle na to reagują.
schorniska zazwyczaj nie mają jakiś specjalnych procedur


@dr_Batman: No ja to dawno temu "brałem".
Procedury były takie, że jakiś dosłownie cieć mi kazał se wybrać; jak wszedłem do biura to na całe szczęście była tam akurat jedna z bezpośrednich opiekunek i zrobiła wielkie oczy - co? ten pies idzie do adopcji; przecież jest na obserwacji bo dopiero co zaatakował człowieka...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@maxwol: ja bym nie brała jednocześnie psa i kota... no nie wiem jak kot, ale szczeniak to potrafi być szczającym wszędzie chaosem na początku, więc nie ma co sobie utrudniać.
Większość psów nie ma problemu z akceptowaniem i nie zabijaniem "swoich" kotów, bo ta zasada często nie przekłada się na spotykane koty na spacerze.
Ja chyba najpierw bym wzieła psa ogarnęła mu mózg i dopiero po jakimś roku wzieła kota. Bo
@maxwol: Wzięłabym dorosłego psa ze schronu lub jakiegos tozu który jest łagodny i toleruje koty (swoją drogą uważam ze szczeniak w domu to koszmar XD) i potem małego kota żeby od małego wiedział że pies to kumpel. Jeśli chcesz rasowego kota to polecam ragdolle one są na maksa wyluzowane, spokojnie do psa można, znam kilka takich połączeń