Wpis z mikrobloga

Dzis o butach ktore kupilem kilka miesiecy temu i co klika tygodni zmienialem zdanie czy je zostawic czy sprzedac.
Nadal sie nie zdecydowalem, kilka powodow dlaczego ponizej, ale najpierw o samym modelu.

Viberg Boondocker - interpretacja Viberga butow ktore byly na wyposazeniu Marines na 2nd WW. Wielu producentow robi repliki czy interpretacje tego stylu, w wydaniu viberga podobalo mi sie to, ze sa zbudowane na kopycie z ktorym mam juz doswiadczenie i wiem jaki dobrac rozmiar - Tutaj opisywalem Viberg Service Boots ktore roznia sie stylem, inne przeszycia, inna pieta itd, ale sa oparte na tym samym ksztalcie co dzisiejsze boondockery, tak wiec nie bylo tutaj niespodzianek.
Co ciekawe, obie pary sa dokladnie z tej samej skory - tylko dzisiejsze boondockery sa 'roughout', 'przekrecone na druga strone' - w srodku buta jest ta sliska czesc ktora jest na zewnatrz w moich service boots. Bardzo lubie Roughout, tym bardziej w tym kolorze, zero zaskoczen jak najbardziej na plus.

Co powoduje, ze nie wiem czy chce zostawic te buty, to podeszwy ktore wybralem - podwojna skora. Z jednej strony wygladaja fajnie, niskoprofilowo i klasycznie. Z drugiej strony na poczatku byly trudne do rozbicia, bardzo sztywne, niewygodne. Po kilku tygodniach sie wyrobily i staly sie bardzo wygodne - wtedy zmienilem zdanie :) Niestety skorzane podeszwy tez wiaza sie z tym, ze nie maja zbyt duzo trakcji - w dress butach nie ma to az tak bardzo znaczenia, no ale te buty zdecydowanie nie sa eleganckie, nie zaloze ich na slub itd. Z powodu braku trakcji nie nadaja sie za bardzo do zbaczania z chodnika co czesto lubie. A tylko na chodniku czy asfalcie te buty sa uzywalne na zewnatrz - a i w tym zastosowaniu wcale nie sa najlepsze, nie oferuja nic ponad Danitie sole ktora mam w service bootach.

Kolejna sprawa, ze skorzane podeszwy zuzywaja sie szybciej od Dainite, bez tragedii, nadal sa w stanie posluzyc kilka lat, ale jest to tak czy inaczej kolejna rzecz do robienia czesciej niz w przypadku Danite.

Tak wiec, na obecny moment chyba chce sie ich pozbyc i zakupic te same buty, ale na podeszwach Danite.
Ewentualnie jeszcze moze sprobuje znalezc viberg boondockery na danite na innym lascie niz 2030, moze 2045, ktory chyba bardziej pasuje do tego stylu.

#modameska #ubierajsiezwykopem #buty
tomekwcalenie_tomek - Dzis o butach ktore kupilem kilka miesiecy temu i co klika tygo...

źródło: comment_16612406868yGyNyJ95I26xeRs5PuyrT.jpg

Pobierz
  • 15