Wpis z mikrobloga

@sabuliga: USG nie wykryje np zapalenia uchyłków( wiem bo miałem ) najlepiej zrobić tomograf z kontrastem i masz bebechy prześwietlone i wyjdzie co jest , idź na sor ze boli itp sprawdzą :)
  • Odpowiedz
@zuk55: daj spokoj w kontrascie jest gadalion ktory niszczy grasice i nerki dodaja go zeby wysotzyc obraz. Jak leczyc takie zapalenie bo mam chyba to z 7 lat odkad dostalem sraczki po agrescuei poreczkach
  • Odpowiedz
@sabuliga: Jakiś ty głupi , jak na USG nic nie widać to trzeba TK z kontrastem zrobić( gdyż kontrast wykryje ewentualne zmiany , guzy , kamienie kałłowe ) .... No ale jak nie chcesz to idź do Zieby po poradę... na lewoskrętna wit C.
  • Odpowiedz
@sabuliga: kolonoskopi się nie robi jak jest zapalenie bo duże ryzyko perforacji jelita( BTW nie wiadomo co ty masz) , idz na ten TK z kontrastem i będzie wiadomo czy cos jest , ba kumpel zaniedbywał i dostał zapalania uchyłków , tylko ze mu on pękł(perforacja) + ropien + zapalenie otrzewnej = operacja stomia,( sranie do worka ) itp + prawie zszedł do krainy wieczności. Flaki warto badać
  • Odpowiedz
@zuk55: badania mam ok przynajmniej srany zapalne malo mam plytek krwi
@half_sour: czasem czasem nie bylem na gastro to tez mialem zapalenie zolqdka i nadzerki na dwunstnixy i helicobacter. Ale wyleczylem balsamem no i martwi to ze sram jedzeniem
@zuk55: a kolega ma stomie czy juz mu usuneli ta stomie i jelito sie zagoilo
  • Odpowiedz
@sabuliga: tego co wiem miał stomia 6 mc i dali rade zaszyć( zależy ile jelita usuną ) + TK jamy brzusznej wykryje guzy w całym badanym obszarze , stan dróg żółciowych , wyrostek , polipy , stary to badanie w #!$%@? dużo powie albo nakieruje na badanie wyjaśniające np koloskopia , gastroskopia.
  • Odpowiedz
@sabuliga: zatoki to nie brzuch... Zobacz, w moim wypadku wynikiem stanu zapalnego był kamień kałowy w jelicie i kontrast zobaczył bo usg nie widziało = 5 dni w szpitalu 1 dzień nic nie jedzone i pite , później sama woda przez 2 dni + kuracja xifaksanem ( antybiotyk na bakterie beztlenowe ) + 1,5 mc diety lekkostrawnej( przy zapalaniu się taka stosuje natomiast jak już zapalenie minie to dieta bogato resztkowa
  • Odpowiedz