Wpis z mikrobloga

Mirko kupiłem używkę Makita szlifierkę za psie pieniądze (4€) nie działającą, kabel zasilający był walnięty. Czy 0,75mm2 wystarczy na 750W szlifierkę? Jakieś 3-4m mam że starego odkurzacza, akurat by podeszło.

Druga sprawa, jak ja już rozebrałem, to chyba warto zrobić przegląd - u mnie i tak nie będzie miała ciężkiej pracy ale nie chce mi się do tego zaglądać za chwilę ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Co jest do kontroli poza smarem, szczotkami i łożyskami? Chyba nic więcej?
Co do smaru (zdjęcie w komentarzach) kwalifikuje się do wymiany? Jeśli tak to co tam wsadzić i ile?

#majsterkowanie #elektronarzedzia #elektryka
  • 12
@19ludwik91 nie kombinuj. Jak w smarze nie ma śmieci, paprochów to zostaw, jak są to tyle co było włóż. 0.75 jeżeli prawdziwe nie oszukane chińskie to da radę choć wolałabym 1,0. Nie szukaj problemów na siłę i bzikaj.
@pan_fenestron smar jest ok, paprochów brak, chyba zostawię.

W środku szlifierka nie wygląda na zmęczoną - jedynie z wierzchu jest styrana- może uda mi się ją jakoś wyczyścić.

Kabel z jakiegoś odkurzacza, pewnie chińczyk,ale nie wygląda podle- następny co mam to 1,5mm2 gumowy a i 3 żyły. Chyba zostawię Wolałbym go użyć do czegoś bardziej konkretnego ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

@pan_fenestron ee.. ten się jeszcze przyda ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Poza tym urządzenie 2 klasa to trochę na wyrost kabel i wtyk z uziemieniem. Ale zawsze pójdzie.

No i chyba mam tylko 2m (muszę go wykopać z piwnicy...) A to trochę mało na szlifierkę.
@01101010_01100001 z aukcji jest. Aurena.at strona się nazywa - na przykład firma ogłasza upadłość i rzeczy trafiają do Aureny i można licytować.
Często padają niemożliwe kwoty ale czasem idzie trafić perełki. Trzeba też uważać bo 99% to rzeczy do odbioru osobistego i to w dokładnie określonych godzinach i do cen trzeba doliczyć różne podatki/opłaty -trzeba dokładnie czytać.
@pan_fenestron