Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#kredythipoteczny #mieszkania #nieruchomosci
Czy można wziąć kredyt hipoteczny na własnie kupione mieszkanie za gotówkę, na urządzenie mieszkania? Mam możliwość okazyjnie kupienia mieszkania, muszę zapłacić gotówką. Mogę to zrobić ale będę na zero a właściwie na minus przez pożyczki u rodziny. Na wykończenie nic nie będe miał, muszę brać kredyt. Chcę uniknąć gotówkowego na 150 tysięcy, wolę hipoteczny. Czy każdy bank coś takiego oferuje? Generalnie przy obecnych zarobkach spłacę to w dwa lata, wartość mieszkania za gotówkę to 550 tysięcy pln jak ma to znaczenie.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63033d900b38baa9cfae327c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 8
Czy można wziąć kredyt hipoteczny na własnie kupione mieszkanie za gotówkę, na urządzenie mieszkania?


@AnonimoweMirkoWyznania: Tak, można. Są trzy możliwości.

Pierwsza z nich to pożyczka hipoteczna, czyli środki na dowolny cel z zabezpieczeniem na nieruchomości. Jest to najdroższa opcja.

Druga to kredyt hipoteczny przeznaczony na remont. Warunki cenowe identyczne jak zwykłego kredytu hipotecznego, trzeba przygotować i później rozliczyć kosztorys.

Trzecia opcja to kredyt przeznaczony na refinansowanie poniesionych kosztów mieszkaniowych. Nie jest
OP: @marcpol
W opcji nr 2 - kredyt na remont - sprawdziłem, że nie zawsze trzeba dokumentować wszystko rachunkami i fakturami? Pytam w kontekście ekip remontowych głównie, wiele z nich działa w szarej strefie..

W opcji nr 3 - jak wiele banków opada? Kilka, połowa? Moze kojarzysz które? To by była najlepsza opcja. Starać się o kredyt mogę i dzień po zakupie mieszkania - to nie problem.
---

Ten komentarz został
W opcji nr 2 - kredyt na remont - sprawdziłem, że nie zawsze trzeba dokumentować wszystko rachunkami i fakturami? Pytam w kontekście ekip remontowych głównie, wiele z nich działa w szarej strefie..


@AnonimoweMirkoWyznania: Większość banków nie wymaga rachunków i faktur. Istotne jest wykonanie prac.

W opcji nr 3 - jak wiele banków opada? Kilka, połowa? Moze kojarzysz które? To by była najlepsza opcja. Starać się o kredyt mogę i dzień po
OP: @marcpol
I biorąc ten kredyt już po zakupie (czy to jako refinansowanie czy na remont) banki tak samo patrzą np na zdolność kredytową? Czy traktują tą transakcję inaczej i warunki są inne, zarówno jeśli chodzi o liczenie zdolności, rodzaj przychodu (b2b), jak i oferty? Odezwę się do Ciebie na PW jak zakupię to mieszkanie za gotówkę z prośbą o przeslanie ofert. Jak rozumiem pracujesz zdalnie i możemy taki kredyt po
I biorąc ten kredyt już po zakupie (czy to jako refinansowanie czy na remont) banki tak samo patrzą np na zdolność kredytową? Czy traktują tą transakcję inaczej i warunki są inne, zarówno jeśli chodzi o liczenie zdolności, rodzaj przychodu (b2b), jak i oferty? Odezwę się do Ciebie na PW jak zakupię to mieszkanie za gotówkę z prośbą o przeslanie ofert. Jak rozumiem pracujesz zdalnie i możemy taki kredyt po zakupie gotówkowym załatwić