Wpis z mikrobloga

@polock: To chyba kolejne copium ze strony UA, jakoś nie chce mi się wierzyć że pod nosem FSB jakaś grupa wychodzi z jaskini z takim mocnym uderzeniem.
  • Odpowiedz
via Android
  • 6
Pełna treść oswiadczenia

OŚWIADCZENIE NARODOWEJ ARMII REPUBLIKAŃSKIEJ (NRA) Z DNIA 21.08.2022 r.

My, działacze rosyjscy, wojskowi i politycy, teraz partyzanci i bojownicy Narodowej Armii Republikańskiej, wyjęci spod prawa podżegacze wojenni, rabusie i ciemiężyciele narodów Rosji!

Ogłaszamy
  • Odpowiedz
@polock: Nie ma co brać tego za pewnik. W takich warunkach, różne grupy i stowarzyszenia bardziej ekstermistyczne lubią brać za takie rzeczy odpowiedzialność.

Czas rozliczeń, samobójczych ataków i zamachów wykonywanych przez małe grupki będzie raczej po wojnie, bo ta wojna zostawi niezliczone ilości gotowych na wszystko ukraińskich rodziców, ojców i synów.
  • Odpowiedz
@kejmilek: Nic, po prostu patrzę na to bardziej trzeźwym okiem. UA w Internecie wysyła bardzo mocne przekazy, kreuje wiadomości, biją w tym obecnie Rosjan którzy byli znani z farm botów itd. Ostatnie ich przekazy to nieujawnianie rakiet o dalekim zasięgu, śmieszkowanie żeby Rosja uważała na papierosy (tak, po części to fajne śmieszkowanie, ale z drugiej strony UA po prostu nie przyznaje się do tego). Wybuchy w Białogardzie? Ukraina mówi że to nie oni. Wybuchy na Krymie? UA mówi że to drony. Chociaż są twitty z akcji SOF i SSO.

Tam gdzie Ukraina zrobi dobrze, to bardzo mocno się cieszę, a z onucami nawet nie rozmawiam albo blokuje - tutaj nic się nie zmieniło. A z drugiej strony miałem już 3 znajomych którzy byli "blisko" frontu, jeden koło Lwowa i dwóch w Odessie - każdy mówił to samo, UA ukrywa KIA i WIA, w jakąś większą ofensywę nie są wstanie uwierzyć po tym co tam zobaczyli. I jakby się zgadali i mówili to samo to może bym uznał że oszukują, ale to są osoby kompletnie ze sobą nie powiązane.

Jakim cudem Ukraina traci wioski w Chersoniu? Jakim cudem Ukraina straciła 3 wioski na południe od Izyum? Jakim cudem Ukraina powoli dostaje 3 "worki" w Donbasie? Pytań mnóstwo, odpowiedzi
  • Odpowiedz
@Vixay Ukraińcy właśnie ze względu na potencjalne straty boją się robić szturmy w stylu ruskich. I tak już sporo stracili wskutek nawały artyleryjskiej Liczba żołnierzy rosyjskich w Chersoniu bardzo się powiększyła kosztem innych odcinków frontu. Ściąganie tam jednak żołnierzy to może być pułapka dopóki UKR ma w zasięgu Dniepr dlatego poczekałbym jeszcze trochę. To że udało im się cos zdobyć to efekt dużego wzmocnienia. Uważam że za wcześnie na takie pesymistyczne
  • Odpowiedz
@kejmilek: Pesymistycznie prognozy w Chersoniu to raczej nie, bardziej chodzi mi o Donbas. Po prostu jakoś nie skleja mi się to w całość kiedy Ukraina przejmuję Kyselivkę, jest już prawie na południowym końcu miasta/wioski, a po tygodniu czy dwóch muszą się bronić znowu w Blahodatne. Rozumiem wsparcie ze strony RUS w mięsie i sprzęcie, ale Ukraina powinna tam mieć znacznie więcej sprzętu z logicznego punktu widzenia - co, spodziewali się
  • Odpowiedz
Jakim cudem Ukraina traci wioski w Chersoniu? Jakim cudem Ukraina straciła 3 wioski na południe od Izyum? Jakim cudem Ukraina powoli dostaje 3 "worki" w Donbasie? Pytań mnóstwo, odpowiedzi brak.


@Vixay: dlatego ze ruscy skoncentrowali wszystko co mają na malych odcinkach. W pewnym momencie front stanął i musieli skupiac sie na coraz to krotszych odcinkach. nie wiem gdzie widzisz 3 worki w donbaasie jak tam nie ma zadnego, ostatni sukces
  • Odpowiedz
@shmatshiage: Pisky mają praktycznie całe, to kwestia dni. OSINty mówią że Pisky upadło. Bardziej mi chodzi o worek w Adiivka, to kwestia prawdopodobnie tygodni, będzie atakowana z trzech stron. Worek Zaitseve ten sam problem. Dopóki nie wyjdzie informacja o przejęciu Dachy przez UA to na razie możemy stwierdzić że most jest w kontroli RUS.
  • Odpowiedz
@Vixay: mądrego to dobrze posłuchać. W przeciwieństwie do całej rzeszy naiwnych pelikanów łykających wszystko co ukraińska propaganda sukcesu im wsadzi w głębokie gardło
  • Odpowiedz