Wpis z mikrobloga

2109 + 1 = 2110

Tytuł: Psychoza
Autor: Robert Bloch
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788377313398
Tłumacz: Ewa Spirydowicz
Wydawnictwo: Vesper
Liczba stron: 220
Thrillery i książki psychologiczne to dla mnie trochę nowość, ale kiedyś musiałem w końcu spróbować i tego gatunku. A jak próbować thrillerów, to najlepiej sięgnąć po klasykę gatunku. Tutaj wielkie podziękowania dla @rassvet

Mam to szczęście (albo nieszczęście - zależy jak na to spojrzeć), że nie sięgałem po żadną adaptację tego dzieła. Historię znałem tylko z opisu i wiedzy ogólnej.

Dla gościa, który czyta głównie w ramach odpoczynku po pracy była to lektura dosyć ciężka - dlaczego? Cały czas siedzisz w napięciu i gęstej atmosferze. Ze strony na stronę jest coraz gęściej. Historia zaczyna się niepozornie, trafiamy na odludzie, początkowo nic nie zapowiada, że będziemy siedzieć jak na szpilkach do samego końca, a zakończenie będzie totalnym mindfuckiem (w pozytywnym jak dla mnie sensie).

Motyw rozdwojonej osobowości, uzależnienie Normana od matki, zeznania. Przyznam, że miejscami gubiłem się. Nie sklejałem sobie tego w głowie. Akcja jest wartka i szybka, dzieje się w jednym miejscu. Cały czas się trzeba tutaj skupić, mieć tendencję do sklejania wątków, być czujnym. Nie oznacza to, że książka jest przesycona informacjami. Tu wszystko rozbija się o aspekty psychologiczne i zachowanie głównego bohatera.

Ogólny odbiór jest bardzo pozytywny i motywuje mnie do sięgnięcia po podobne książki w przyszłości.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
Pobierz chudy_pioter - 2109 + 1 = 2110

Tytuł: Psychoza
Autor: Robert Bloch
Gatunek: kryminał...
źródło: comment_1661097696MMKji1DINkicX8dIHqyI9U.jpg
  • 2
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.5 / 10) (6 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-09-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 176

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-03-07 - Użytkownik ali3en ocenił na: ★★★★★★ (6.0 / 10) - Wpis »
2\. 2022-03-07 - Użytkownik ali3en ocenił na: ★★★★★★★